منو
Your Cart

ونتیلاتور , ventilator

ونتیلاتور , ventilator

ونتیلاتور به منظور وارد کردن هوا به داخل ریه ها جهت انجام عمل دم ، فشار موجود در مدار تنفسی را افزایش می دهد . همچنین با کم کردن فشار ، باعث میشود هوای برگردانده شده به ریه ها یا هوای بازدم ، به بیرون از بدن (هوای بیرون) منتقل گردد .بیمارانی که به ونتیلاتور نیاز دارند.

این دستگاه ، اکسیژن و هوا را به میزان مورد نیاز برای بدن با هم ترکیب نموده و  توسط تیوب های مخصوصی تحت عنوان "مدار تنفسی" به بیمار تحویل می دهد . گاز (هوا) موجود در و نتیلاتور قبل از تحویل به بیمار ، تبدیل به بخار مرطوب شده و سپس از طریق مدار تنفسی منتقل می گردد.

به طور کلی هر بیماری که سیستم تنفسی وی نتواند پاسخگوی نیازهای تنفسی اش باشد ، نیازمند سیستم کمک تنفسی است و عمد تاً به بیماریهای قلبی_ریوی برمی گردد.این دستگاه را معولاً در بخش های ICU, CCU, NIC و البته اورژانس دیده میشود.

پارامترهای مهم

پارامترهای زیادی قبل از اتصال دستگاه به بیمار و حتی حین عملکرد دستگاه قابل تنظیم توسط پزشک خواهد بود .

برخی از این پارامترها عبارت است از :

  • حالت کاری دستگاه (مد) : به عنوان مثال  CMV-SIMV-CPAP
  • حجم ریوی
  • نرخ جریان هوا ، فشار هوا وحجم در دقیقه ( حجم هوای دم و بازدم در هر دقیقه )

همه موارد بالا توسط دستگاه پایش شده و علائم هشدار دهنده متفاوتی جهت محدودیت هر کدام قابل تنظیم است.


بیشتربدانید: 


برند: ResMed | رسمد مدل: Astral 100
دستگاه ونتیلاتور پرتابل Astral100 ساخت شرکت Resmed می باشد که از نوع دستگاه های ونتیلاتور تنفسی پرتابل بوده و قابلیت های فراوانی دارد. ونتیلاتور پرتابل رسمد مدل آسترال 100 برای آزادی و تحرک بیشتر بیمار طراحی شده است. این ونتیلاتور پرتابل تنها 3.2 کیلوگرم وزن دارد و با استفاده از باتری داخلی می تواند..
0 تومان
بدون مالیات:0 تومان
برند: ResMed | رسمد مدل: Astral 150
دستگاه ونتیلاتور پرتابل Astral150 ساخت شرکت Resmed می باشد که از نوع دستگاه های ونتیلاتور تنفسی پرتابل بوده و قابلیت های فراوانی دارد. ونتیلاتور پرتابل رسمد مدل آسترال 150 برای آزادی و تحرک بیشتر بیمار طراحی شده است. این ونتیلاتور پرتابل تنها 3.2 کیلوگرم وزن دارد و با استفاده از باتری داخلی می تواند..
0 تومان
بدون مالیات:0 تومان
برند: ResMed | رسمد مدل: Elisee 150
دستگاه ونتیلاتور پرتابل Elisee 150 ساخت شرکت Resmed می باشد که از نوع دستگاه های ونتیلاتور تنفسی پرتابل بوده و قابلیت های فراوانی دارد. ونتیلاتور پرتابل Resmed مدل الیزه 150 برای آزادی و تحرک بیشتر بیمار طراحی شده است. این ونتیلاتور پرتابل تنها 4 کیلوگرم وزن دارد و با استفاده از باتری داخلی می تواند..
0 تومان
بدون مالیات:0 تومان
دستگاه ونتیلاتور PrismaVENT 50 ، جزو سری جدید محصولات کمپانی آلمانی Lowenstein Medical میباشد.این محصولات سابقا با برند Weinmann آلمان در کشور توضیع شده و پس از خرید این کمپانی توسط Lowenstein ، با برند جدید مشغول به فعالیت می باشند.از جمله ویژگی های این محصول میتوان به :دارای مود های حجمی و فشاریتک..
0 تومان
بدون مالیات:0 تومان
نمایش 1 تا 4 از 4 (1 صفحه)