منو
Your Cart

بلاگ درمانچی - کرونا RSS فید

۱۴ دی چگونه افراد با بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) می توانند از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند
KhalilNasab Morteza 0 4758
چگونه افراد با بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) می توانند از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند؟بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) نوعی اختلال ریوی است که با گذشت زمان شدت یافته و وخیم تر می شود. افرادی که دچار این بیماری اند به دلیل تجمع مخاط در ریه و راه های هوایی متورم یا آسیب دیده به سختی نفس می کشند و متاسفانه در حال حاضر درمانی برای این بیماری وجود..
۲۳ آذر دستگاه ونتیلاتور چیست
KhalilNasab Morteza 0 4763
ویروس کرونای جدید باعث ایجاد عفونت تنفسی به نام covid 19  می‌شود. این ویروس وارد مجاری تنفسی شده و می‌تواند نفس کشیدن را برای بیمار سخت کند. ونتیلاتور دستگاهی است که در این شرایط به بهبود وضعیت بیماران کمک می‌کند. در این مطلب، نقش دستگاه ونتیلاتور برای بیماران کرونا را بررسی خواهیم کرد.دستگاه ونتیلاتور چیست؟ونتیلاتور دستگاهی است که فرآیند تنفس بدن ..
۲۲ آذر سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست
KhalilNasab Morteza 0 4136
سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست؟CPAP نوعی فشار راه هوایی مثبت است که جریان هوا را برای حفظ فشار مداوم جهت باز ماندن مجاری تنفسی، وارد مجاری تنفسی افراد می‌کند. دستگاه سی پپ جریان مداوم هوا را از طریق لوله و ماسک به مجرای تنفسی منتقل می‌کند. دستگاه‌های سی پپ، به ویژه آن‌هایی که دارای ماسک صورت هستند، می‌توانند مقدار قابل توجهی از میزان هوا در نتیج..
۲۱ آذر دستگاه پالس اکسیمتر و نحوه‌ی عملکرد آن
KhalilNasab Morteza 0 3287
یکی از مهمترین مواردی که بیماران با مشکلات تنفسی و ریوی از جمله مبتلایان به ویروس covid 19 باید در نظر بگیرند، اندازه‌ گیری میزان اکسیژن در خون است. امروزه این کار به کمک دستگاه کوچک پالس اکسیمتر امکان پذیر می‌باشد. در ادامه نقش پالس اکسیمتر برای بیماران کرونا را بررسی خواهیم کرد.دستگاه پالس اکسیمتر و نحوه‌ی عملکرد آنپالس اکسیمتر یک آزمایش غیر تهاج..
۲۰ آذر دستگاه بای پپ چگونه کار می‌کند
KhalilNasab Morteza 0 2369
دستگاه بای پپ چگونه کار می‌کند؟BiPAP هوای اتاق را به داخل دستگاه می‌کشد، در آنجا هوا فیلتر می‌شود و تحت فشار قرار می‌گیرد. هوای تحت فشار از طریق لوله و ماسک به مجاری تنفسی منتقل می‌شود. این هوا مانند آتل کار می‌کند تا راه هوایی بیمار را باز نگه دارد. همان طور که پیش‌تر ذکر شد، عملکرد دستگاه بای پاپ دو سویه است و علاوه بر استنشاق، به بازدم و دفع گاز..
۵ خرداد ماندگاری ویروس کرونا در سطوح
KhalilNasab Morteza 0 232
مجله New England درباره میزان ثبات ویروس SAR-COV2 یا عامل بیماری اخیر ناشی از کرونا در تاریخ ۱۱ آپریل مقاله ای به چاپ رساند که خلاصه آن در مورد بقای ویروس در ۵ محیط ویرال به :شرح ذیل استدر هوا به مدت سه ساعت و تدریجا ازمیزان آن کاسته می شود.در سطوح پلاستیکی نسبتا ثابت تا ۷۲ ساعت بقا دارد.در فلزات و اجناس استیل نیز نسبتا ثابت تا ۷۲ ساعت بقا دارد.   ..
نمایش 1 تا 6 از 6 (1 صفحه)