منو
Your Cart

بلاگ درمانچی - پالس اکسیمتر RSS فید

۲۱ آذر دستگاه پالس اکسیمتر و نحوه‌ی عملکرد آن
KhalilNasab Morteza 0 3287
یکی از مهمترین مواردی که بیماران با مشکلات تنفسی و ریوی از جمله مبتلایان به ویروس covid 19 باید در نظر بگیرند، اندازه‌ گیری میزان اکسیژن در خون است. امروزه این کار به کمک دستگاه کوچک پالس اکسیمتر امکان پذیر می‌باشد. در ادامه نقش پالس اکسیمتر برای بیماران کرونا را بررسی خواهیم کرد.دستگاه پالس اکسیمتر و نحوه‌ی عملکرد آنپالس اکسیمتر یک آزمایش غیر تهاج..
۱ آذر نحوه کارکرد پالس اکسیمتر
KhalilNasab Morteza 0 1364
نحوه کارکرد پالس اکسیمتربرای درک نحوه کارکرد پالس اکسیمتر ابتدا لازم است بدانید این دستگاه چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند. اکسیژن برای حیات ضروری است. هر عضو و بافتی از بدن از عضلات گرفته تا اعصاب همه برای عملکرد مناسب نیاز به اکسیژن دارند. اما برای این که اکسیژن به اعضای بدن برسد، ابتدا لازم است از طریق هموگلوبین یا گلبول‌های قرمز خون از ریه‌ها به ..
۱۴ مهر پالس اکسیمتر چیست
KhalilNasab Morteza 0 3749
پالس اکسیمتر چیست؟پالس اکسیمتری روشی غیرتهاجمی برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون (SpO2) و ضربان قلب بیمار است. به طور خلاصه، پالس اکسیمتری روشی ساده و بدون درد برای این است که ببینیم اکسیژن‌رسانی به نقاط مختلف بدن چگونه است و تپش قلب هر چند وقت یک بار انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند انواع مختلفی دارند و به آن‌ها پالس اکسیمتر گفت..
نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)