منو
Your Cart

بلاگ درمانچی - سی پپ RSS فید

۱۲ خرداد توصیه‌هایی برای حل مشکلات سی پپ درمانی
Morteza 0 1052
توصیه‌هایی برای حل مشکلات سی پپ درمانیسی پپ درمانی نوعی روش درمانی است که به کمک فشار مثبت هوا از بسته شدن راه هوایی فوقانی جلوگیری می‌کند. این دستگاه معمولا برای کمک به درمان بیماری‌های گوناگونی مانند آپنه انسدادی خواب یا کمک به تنفس افرادی که دچار نارسایی‌های قلبی مزمن هستند، تجویز می‌شود. با این که این دستگاه مزایای بسیاری به همراه دارد که در رو..
۹ خرداد اکسیژن‌رسانی در خانه
Morteza 0 1240
اکسیژن‌رسانی در خانهدر این مقاله در رابطه با اکسیژن درمانی در خانه صحبت می‌شود. بیماری‌های تنفسی بسیاری هستند که ممکن است منجر به هیپوکسمی در فرد شوند و لازم باشد در روند درمانشان از اکسیژن درمانی استفاده شود. برخی از این بیماری‌ها شامل دیسپلازی ریوی (BPD)، بیماری‌های مزمن ریوی (CLD) می‌شوند. برای انتخاب تجهیزات اکسیژن درمانی که متناسب با بیماری و ..
۲۸ اردیبهشت استفاده همزمان از دستگاه اکسیژن‌ساز و سی پپ
Morteza 0 2224
استفاده همزمان از دستگاه اکسیژن‌ساز و سی پپنزدیک به 40 سال است که از دستگاه سی پپ برای درمان بیماری های گوناگونی مانند آپنه خواب و خروپف مزمن استفاده می‌شود. نام کامل دستگاه سی پپ، در واقع Continuous Positive Airway Pressure است که به اختصار CPAP (سی پپ) نامیده می شود و به معنای فشار مثبت راه هوایی به صورت پیوسته (متوالی) است. این دستگاه با استفاده..
۱۸ اردیبهشت مزایای بای پپ درمانی
Morteza 0 6233
مزایای بای پپ درمانیکیفیت خواب پایین یکی از مشکلات رایج در بسیاری از کشورهاست. برای مثال در استرالیا از هر سه نفر، یک نفر با مشکلات خواب دست و پنجه نرم میکند که معمولا دلیل اصلی آن، آپنهی خواب است. این بیماری یک اختلال خواب خطرناک است که به موجب آن تنفس فرد، در طول خواب قطع میشود. با این حال، خوشبختانه این بیماری را میتوان به کمک سی پپ درمانی یا با..
۱۰ اردیبهشت رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریه
Morteza 0 165
رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریهغذایی که می خوریم بر تمام قسمت های بدن ما تاثیر می‌گذارد؛ از این رو انتخاب یک رژیم غذایی مناسب تا حد زیادی با سلامتی ما رابطه مستقیم دارد. یک رژیم غذایی مناسب می تواند تبدیل به سوخت برای عضله ها و ماهیچه ها شود، به تنفس بهتر کمک کند و از بروز بسیاری از بیماری‌ها در ما جلوگیری کند. لازم به ذکر..
۱ اردیبهشت اکسیژن درمانی و پاسخ به سوالات مربوط به آن
Morteza 0 146
اکسیژن درمانی و پاسخ به سوالات مربوط به آناکسیژن درمانی یکی از روش هایی است که به ما در حفظ سلامت ذهن و بدن کمک بسیاری میکند. این روش درمانی به درمان انواع بیماری، افزایش سطح انرژی و سلامت کلی بدن کمک کرده و مزایای بسیاری دارد. در زیر به بررسی این روش درمانی و سوال هایی که ممکن است در رابطه با آن برای افراد پیش بیاید، میپردازیم.اکسیژن درمانی چیست؟ا..
۲۹ فروردین مزایای استفاده از دستگاه بای پپ برای آپنه ی خواب
Morteza 0 104
مزایای استفاده از دستگاه بای پپ برای آپنهی خوابکیفیت خواب بسیاری از افراد در سراسر جهان بسیار پایین است که می تواند دلایل مختلفی از جمله اضطراب و انواع بیماری های تنفسی داشته باشد. یکی از این بیماریهای تنفسی آپنه ی خواب است که به موجب آن تنفس فرد هنگام خوابیدن قطع و وصل میشود. خوشبختانه این بیماری با استفاده از دستگاه های کمک تنفسی سی پپ و بای پپ ق..
۲۵ فروردین تفاوت میان دستگاه اکسیژن ساز و سی پپ
Morteza 0 105
تفاوت میان دستگاه اکسیژن ساز و سی پپدستگاه اکسیژن ساز و سی پپ هر دو از دستگاه های کمک تنفسی هستند که ممکن است برای دلایل گوناگونی توسط پزشک تجویز شوند. در صورتی که هرکدام از این دستگاه ها به تازگی برای شما تجویز شده باشند، ممکن است بخواهید بیشتر با آن ها و تفاوت های شان آشنا شوید.دستگاه اکسیژن ساز چیست؟دستگاه اکسیژن ساز برخلاف کپسول های اکسیژن که د..
۲۴ بهمن چگونه از افرادی که مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) هستند، مراقبت کنیم
Morteza 0 2078
چگونه از افرادی که مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) هستند، مراقبت کنیم؟مراقبت کردن از بیماران کار سختی است و افرادی که این مسئولیت را قبول می کنند، معمولا افراد از خود گذشته ای هستند که از زندگی خود می گذرند تا مسئولیت عزیزانشان را بر عهده بگیرند. این مقاله سرشار از توصیه هایی برای این افراد است تا بتوانند علاوه بر مراقبت از بیمار، به خود نی..
۱ بهمن آیا آپنه ی خواب در زمستان بیشتر می شود
Morteza 0 9704
آیا آپنه ی خواب در زمستان بیشتر می شود؟زمستان فیزیولوژی انسان را تا حدی تغییر می دهد. کنار آمدن با این تغییرات چندان آسان نیست، مگر آنکه محل زندگی شما در مناطقی باشد که در طول سال دمای پایینی دارند. با این حال، فارغ از علاقه ی شما به زمستان، دستگاه تنفسی تان تحت تاثیر این آب و هوا قرار می گیرد، به خصوص اگر دچار آپنه ی خواب باشید. به طور خلاصه آپنه ..
۲۲ آذر سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست
Morteza 0 4681
سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست؟CPAP نوعی فشار راه هوایی مثبت است که جریان هوا را برای حفظ فشار مداوم جهت باز ماندن مجاری تنفسی، وارد مجاری تنفسی افراد می‌کند. دستگاه سی پپ جریان مداوم هوا را از طریق لوله و ماسک به مجرای تنفسی منتقل می‌کند. دستگاه‌های سی پپ، به ویژه آن‌هایی که دارای ماسک صورت هستند، می‌توانند مقدار قابل توجهی از میزان هوا در نتیج..
۲۶ آبان نحوه کارکرد سی پپ
Morteza 0 3875
نحوه کارکرد سی پپحتماً دیده‌اید که دستگاه کمک تنفسی سی پپ (CPAP)، ماسکی برای قرار گرفتن روی دهان، بینی و یا هر دو دارد. اما نحوه عملکرد سی پپ چگونه است؟ این دستگاه چطور به تنفس بیمار کمک می‌کند؟ در واقع، سی پپ ستونی از هوای فشرده با فشار ثابت و مشخصی را به طور پیوسته به سمت دهان و بینی بیمار (که ماسک جلوی صورتش قرار گرفته است) هدایت می‌کند. با باز ..
نمایش 1 تا 12 از 13 (2 صفحه)