منو
Your Cart

بلاگ درمانچی - اکسیژن ساز RSS فید

۴ بهمن استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحی
KhalilNasab Morteza 0 745
استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحیجراحی با بیهوشی عمومی، برای بدن بسیار سنگین است، از این رو لازم است بدن برای طی کردن فرآیند بهبودی پس از جراحی، به خوبی استراحت کند. در هنگام جراحی، متخصص بیهوشی یک لوله را وارد نای می کند تا از راه هوایی بیمار محافظت کند و از انتقال جریان ثابت و مناسب اکسیژن به بیمار اطمینان یابد. حتی پس از جراحی، معمولا در اتاق ری..
۱۴ دی چگونه افراد با بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) می توانند از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند
KhalilNasab Morteza 0 4748
چگونه افراد با بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) می توانند از خود در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنند؟بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) نوعی اختلال ریوی است که با گذشت زمان شدت یافته و وخیم تر می شود. افرادی که دچار این بیماری اند به دلیل تجمع مخاط در ریه و راه های هوایی متورم یا آسیب دیده به سختی نفس می کشند و متاسفانه در حال حاضر درمانی برای این بیماری وجود..
۲۲ آذر سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست
KhalilNasab Morteza 0 4136
سی پپ یا هوای مداوم و پیوسته چیست؟CPAP نوعی فشار راه هوایی مثبت است که جریان هوا را برای حفظ فشار مداوم جهت باز ماندن مجاری تنفسی، وارد مجاری تنفسی افراد می‌کند. دستگاه سی پپ جریان مداوم هوا را از طریق لوله و ماسک به مجرای تنفسی منتقل می‌کند. دستگاه‌های سی پپ، به ویژه آن‌هایی که دارای ماسک صورت هستند، می‌توانند مقدار قابل توجهی از میزان هوا در نتیج..
۱۹ آذر دستگاه اکسیژن ساز چیست
KhalilNasab Morteza 0 2552
دستگاه اکسیژن ساز چیست؟دستگاه‌ اکسیژن ساز یکی از ضروری‌ترین دستگاه‌ها برای اکسیژن رسانی به بیماران تنفسی است. این دستگاه اکسیژن مورد نیاز را به ریه‌ها رسانده و از بروز مشکلات جدی جلوگیری می‌کند. در این مطلب نقش اکسیژن ساز برای بیماران کرونا را بررسی خواهیم کرد.بسیاری از بیماران به دلیل مشکلات تنفسی مانند COPD، آسم، آپنه‌ی خواب، فیبروز کیستیک یا بیم..
۱۳ آذر دستورالعمل استفاده از اکسیژن‌درمانی چیست
KhalilNasab Morteza 0 1828
دستورالعمل استفاده از اکسیژن‌درمانی چیست؟پزشک برای شما نسخه‌ای را برای شروع اکسیژن‌درمانی می‌‌نویسد. این نسخه به شما نحوۀ استفاده و زمان‌بندی استفاده از آن را به شما آموزش می‌‌دهد. این نسخه میزان جریان یا میزان اکسیژن مورد نیاز در دقیقه را بیان می‌‌کند. باید تمام دستورالعمل پزشک را رعایت کنید. اگر فکر نمی‌‌کنید اکسیژن‌درمانی برای‌تان مفید است، قبل ..
۱۲ آذر اکسیژن‌درمانی چیست
KhalilNasab Morteza 0 1814
اکسیژن‌درمانی چیست؟اکسیژن، گاز موجود در هوایی که تنفس می‌‌کنیم، برای زندگی انسان ضروری است. برخی از افراد مبتلا به اختلالات تنفسی به‌طور طبیعی نمی‌‌توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. ممکن است به اکسیژن مکمل یا اکسیژن‌درمانی نیاز داشته باشند. سطح انرژی و خواب افرادی که اکسیژن‌درمانی دریافت می‌‌کنند اغلب بهبود می‌‌یابد و کیفیت زندگی بهتری دارند.اکسیژن د..
۱۱ آذر اکسیژن‌درمانی چگونه به COPD کمک می‌‌کند؟
KhalilNasab Morteza 0 2307
اکسیژن‌درمانی چگونه به COPD کمک می‌‌کند؟بسیاری از افراد مبتلا به COPD شدید به اکسیژن‌درمانی بلندمدت نیاز دارند. COPD اصطلاحی کلی است که شامل بیماری‌‌های پیش‌روندۀ ریه است که سبب افزایش تنگی نفس می‌‌شوند. برخی از افراد به‌مرور زمان دچار کاهش عملکرد ریه می‌‌شوند و این وضعیت دریافت اکسیژن کافی را مشکل می‌‌کند.چه کسانی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارند؟بیمار..
۵ آذر انواع مختلف اکسیژن‌درمانی‌‌ها کدامند ؟
KhalilNasab Morteza 0 3000
انواع مختلف اکسیژن‌درمانی‌‌ها کدامند؟انواع مختلفی از اکسیژن‌درمانی وجود دارد که می‌‌توان‌ به‌کار برد و عبارتند از:•  گاز اکسیژن•   اکسیژن مایع• اکسیژن‌ساز•  اکسیژن‌درمانی پرفشاراکسیژن درمانی برای چه بیماری‌هایی تجویز می شود ؟بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)ذات‌الریهآسمدیسپلازی برونکوپلومونر، ریه‌‌های رشد‌نیافته در نوزاداننارسایی قلبیفیبروز سیستیکآپنۀ..
۴ آذر علائم اکسیژن پایین چیست؟
KhalilNasab Morteza 0 2574
علائم اکسیژن پایین چیست؟وقتی اکسیژن کافی دریافت نمی‌‌کنید، دچار علائم زیادی می‌‌شوید، از جمله:• تنفس سریع• تنگی نفس• ضربان قلب سریع• سرفه یا خس‌خس سینه•  تعریق•  گیجی• تغییر رنگ پوستاگر دچار هر یک از این علائم شوید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.روش‌‌های اکسیژن‌رسانیشایع‌ترین روش زایمان کانولای بینی است. کانولای بینی لوله‌ای است که از هر دو سوراخ بی..
۳ آذر چه کسانی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارند
KhalilNasab Morteza 0 2170
چه کسی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارد؟اکسیژن‌درمانی برای افرادی تجویز می‌‌شود که خودشان به‌تنهایی نمی‌‌توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. این مشکل اغلب به‌دلیل برخی بیماری‌‌های ریه است که مانع جذب اکسیژن در ریه‌‌ها می‌‌شوند، از جمله:• بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)•  ذات‌الریه• آسم• دیسپلازی برونکوپلومونر، ریه‌‌های رشد‌نیافته در نوزادان•   نارسایی قلبی• ف..
۲۸ آبان نحوه کارکرد اکسیژن ساز
KhalilNasab Morteza 0 2750
نحوه کارکرد اکسیژن سازدر این مطلب می‌خواهیم به نحوه کارکرد اکسیژن ساز بپردازیم. حتماً می‌دانید که دستگاه اکسیژن ساز یا تغلیظ‌کننده اکسیژن با برق کار می‌کند. بنابراین، یا باید آن را مستقیماً به برق وصل کنید یا باتری آن را شارژ کنید. وقتی برق دستگاه تأمین شود، این دستگاه می‌تواند هوای اطراف را تصفیه کند و با تغلیظ آن، اکسیژن مورد نیاز بیمار را تأمین ..
۱۰ مهر اکسیژن ساز چیست
KhalilNasab Morteza 0 2041
اکسیژن ساز چیست؟اکسیژن ساز نوعی دستگاه پزشکی است که کارش اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی است. افرادی که غلظت اکسیژن خون آن‌ها پایین‌تر از حد طبیعی باشد نیاز به اکسیژن ساز دارند تا این کمبود اکسیژن خون آن‌ها را جبران کند.به طور کلی نمی‌توان دستگاه اکسیژن‌ساز را بدون نسخه‌ی پزشک دریافت کرد. بنابراین، بیمار اول باید به دقت معاینه شود و..
نمایش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)