منو
Your Cart

بلاگ درمانچی - بای پپ RSS فید

۹ تیر اکسیژن ساز، یک دستگاه کمک تنفسی برای بیماران کووید-19
0 1700
اکسیژن ساز، یک دستگاه کمک تنفسی برای بیماران کووید-19ظهور بیماری کووید-19 و گسترش آن در سرتاسر جهان نیاز به تجهیزات پزشکی گوناگون به خصوص تجهیزات کمک تنفسی مانند دستگاه اکسیژن‌ساز (O2 Concentrator) را افزایش داد. در این بیماری بسته به سطح اشباع اکسیژن در خون ممکن است علائم تنفسی که بیمار نشان می‌دهد از معمولی تا بسیار شدید باشند. از این رو علاوه بر..
۷ تیر آیا افراد مبتلا به آپنه خواب باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند
0 9369
آیا افراد مبتلا به آپنه خواب باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند؟برخلاف مدارک بسیاری که نشان می‌دهد بهتر است بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC)، هنوز آن را در لیست بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای که شدت کرونا و مرگ در فرد مبتلا را افزایش می‌دهند، قرار نداده است. بسیار..
۵ تیر چه کسانی به اکسیژن درمانی خانگی نیازمندند و انواع آن چیست؟
0 7824
چه کسانی به اکسیژن درمانی خانگی نیازمندند و انواع آن چیست؟در صورتی که پس از مراجعه به پزشک، برای شما اکسیژن‌درمانی تجویز شده است، لازم است پس از تحقیق، بررسی و مشاوره دستگاه کمک تنفسی مورد نیاز خود را خریداری کنید. در اکثر مواقع دستگاه کمک تنفسی مورد نیاز، دستگاه اکسیژن‌ساز است، زیرا با توجه به این که منبع اکسیژن آن نامحدود است، گزینه‌ای مقرون به ص..
۲ تیر اکسیژن‌رسانی در خانه
0
اکسیژن‌رسانی در خانهدر این مقاله در رابطه با اکسیژن درمانی در خانه صحبت می‌شود. بیماری‌های تنفسی بسیاری هستند که ممکن است منجر به هیپوکسمی در فرد شوند و لازم باشد در روند درمانشان از اکسیژن درمانی استفاده شود. برخی از این بیماری‌ها شامل دیسپلازی ریوی (BPD)، بیماری‌های مزمن ریوی (CLD) می‌شوند. برای انتخاب تجهیزات اکسیژن درمانی که متناسب با بیماری و ..
۲۶ خرداد چه چیزی منجر به تولید مخاط در قفسه سینه می شود و درمان آن چیست؟
0 5597
چه چیزی منجر به تولید مخاط در قفسه سینه می شود و درمان آن چیست؟التهاب و تجمع مخاط در قفسه سینه می‌تواند منجر به بروز علائمی مانند خس خس سینه، گلو درد و اختلال در خواب بشود. علاوه بر این، مخاط اضافی باعث می‌شود فرد به طور مداوم سرفه‌های خلط دار انجام بدهد. لازم به ذکر است، وجود مقدار اندکی مخاط در قفسه سینه طبیعی است و در صورتی که این مخاط گاهی مقدا..
۱۹ خرداد نکاتی درباره اکسیژن درمانی در خانه هنگام ابتلا به کووید-19
0 5533
نکاتی درباره اکسیژن درمانی در خانه هنگام ابتلا به کووید-19همه‌گیری کووید-19، شلوغی بیمارستان‌ها و کمبود تجهیزات پزشکی همگی باعث شده‌اند تقاضا برای تجهیزاتی مانند دستگاه‌های کمک تنفسی که شامل دستگاه اکسیژن‌ساز، ونتیلاتور، بای‌پپ و کپسول‌های اکسیژن می‌شوند افزایش پیدا کند. این در حالی است که در موارد ممکن، برای بسیاری از بیماران مبتلا به کووید-19 اکس..
۱۵ خرداد جلوگیری از خشکی دهان هنگام سی پپ درمانی
0 2315
جلوگیری از خشکی دهان هنگام سی پپ درمانیسی پپ درمانی که معمولا برای بیماری‌هایی مانند آپنه خواب تجویز می‌شود، روشی است که در آن با اعمال فشار مثبت هوا از بسته شدن راه هوایی فوقانی بیمار جلوگیری می‌شود. استفاده از دستگاه‌های کمک تنفسی مانند سی‌پپ (CPAP) و بای‌پپ (BiPAP) مزایای بسیاری به همراه دارد که کیفیت زندگی بیمار را افزایش داده و در روند درمان ب..
۱۲ خرداد توصیه‌هایی برای حل مشکلات سی پپ درمانی
0 2087
توصیه‌هایی برای حل مشکلات سی پپ درمانیسی پپ درمانی نوعی روش درمانی است که به کمک فشار مثبت هوا از بسته شدن راه هوایی فوقانی جلوگیری می‌کند. این دستگاه معمولا برای کمک به درمان بیماری‌های گوناگونی مانند آپنه انسدادی خواب یا کمک به تنفس افرادی که دچار نارسایی‌های قلبی مزمن هستند، تجویز می‌شود. با این که این دستگاه مزایای بسیاری به همراه دارد که در رو..
۹ خرداد اکسیژن‌رسانی در خانه
0 10371
اکسیژن‌رسانی در خانهدر این مقاله در رابطه با اکسیژن درمانی در خانه صحبت می‌شود. بیماری‌های تنفسی بسیاری هستند که ممکن است منجر به هیپوکسمی در فرد شوند و لازم باشد در روند درمانشان از اکسیژن درمانی استفاده شود. برخی از این بیماری‌ها شامل دیسپلازی ریوی (BPD)، بیماری‌های مزمن ریوی (CLD) می‌شوند. برای انتخاب تجهیزات اکسیژن درمانی که متناسب با بیماری و ..
۲ خرداد تنگی نفس چیست؟
0 2510
تنگی نفس چیست؟تنگی نفس که معادل پزشکی آن دیس‌پنه است، انواع گوناگونی دارد و طیف آن از خفیف و موقتی شروع شده و تا حاد و دائمی ادامه پیدا می‌کند. گاهی تشخیص و درمان این بیماری می‌تواند سخت باشد، زیرا علل بسیار گوناگونی دارد. آمار در آمریکا نشان می‌دهد این بیماری بسیار رایج است و از هر 4 نفر، یک نفر به آن مبتلا می‌شود.علائمدر افراد سالم، مشکلات تنفسی ..
۲۸ اردیبهشت استفاده همزمان از دستگاه اکسیژن‌ساز و سی پپ
0 2466
استفاده همزمان از دستگاه اکسیژن‌ساز و سی پپنزدیک به 40 سال است که از دستگاه سی پپ برای درمان بیماری های گوناگونی مانند آپنه خواب و خروپف مزمن استفاده می‌شود. نام کامل دستگاه سی پپ، در واقع Continuous Positive Airway Pressure است که به اختصار CPAP (سی پپ) نامیده می شود و به معنای فشار مثبت راه هوایی به صورت پیوسته (متوالی) است. این دستگاه با استفاده..
۲۳ اردیبهشت مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریه
0 18826
مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریهشرایط بسیاری مانند تنگی نفس و عدم توانایی در نفس کشیدن می‌تواند منجر به احساس اضطراب در افرادی شود که دچار بیماری‌های مزمن انسدادی ریه (COPD)هستند. هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های سختی از این دست، لازم است به یاد داشته باشید که در این شرایط تنها نیستید و می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. در این مقاله به ارتباط..
نمایش 1 تا 12 از 30 (3 صفحه)