نگه داری از اکسیژن ساز پرتابل

تصور این مسئله که استفاده از دستگاه اکسیژن پرتابل علاوه بر کمک به سیستم تنفسی به ما اجازه می دهد به فعالیت های بیرون از خانه نیز بپردازیم، بسیار آرامش بخش است. این دستگاه به خصوص برای بیماران ریوی بسیار کاربردی است و بنا بر شواهد می تواند علاوه بر بهبود روند بیماری، به بالا بردن کیفیت خواب، حالات روحی و کیفیت زندگی نیز کمک کند. با این حال لازم است در نظر داشته باشید برای دریافت بهترین کارایی می بایست از اکسیژن ساز خود به خوبی مراقبت کرده و آن را مطابق با دستورالعمل پاکیزه نگاه دارید. در این مقاله چند نکته برای نگه داری از دستگاه اکسیژن ساز آمده است.
چرا نگه داری از دستگاه اکسیژن ساز اهمیت دارد؟

درست مراقبت کردن از دستگاه اکسیژن ساز در نهایت به سالم نگاه داشتن بدن در هنگام بیماری کمک بسیاری می کند. در واقع هرچه از این دستگاه بهتر نگاهداری شود، برای مدت طولانی تری می توانید از مزایای آن بهره ببرید. لازم به ذکر است هرچه دستگاه در شرایط بهتری باشد، عملکرد آن نیز بهتر است.

تمیز کردن قسمت بیرونی دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

برای شروع تمیز کردن دستگاه، از قسمت بیرونی آن آغاز می کنیم. در ابتدا حتما اطمینان حاصل کنید دستگاه به برق متصل نباشد. سپس آب گرم را با صابون ملایم مخلوط کرده و پارچه تان را در آن نم دار کنید. حال قسمت بیرونی دستگاه را به کمک این پارچه چند بار تمیز کنید. در این روند دستگاه را به خوبی پاک کرده و مطمئن شوید علاوه بر کثیفی، رد صابون نیز روی دستگاه نماند. در آخر اجازه دهید دستگاه در هوای محیط خشک شود.

تمیز کردن قسمت داخلی دستگاه اکسیژن ساز پرتابل

بخشی که در تمیز کردن داخل دستگاه، مورد توجه قرار می گیرد، در واقع فیلتر دستگاه است. برای تمیز کردن فیلتر، سینک، وان یا لگن را به اندازه ای با آب گرم و صابون ملایم پر کنید که بتوان دستگاه را کاملا در آن قرار داد. یک پارچه ی نم دار در کنار خود داشته باشید، تا در صورت نیاز گرد و خاک روی فیلتر را پاک کنید. در آخر دستگاه را آبکشی کرده و آن را روی حوله بگذارید تا خشک شود.