نحوه کارکرد اکسیژن ساز

در این مطلب می‌خواهیم به نحوه کارکرد اکسیژن ساز بپردازیم. حتماً می‌دانید که دستگاه اکسیژن ساز یا تغلیظ‌کننده اکسیژن با برق کار می‌کند. بنابراین، یا باید آن را مستقیماً به برق وصل کنید یا باتری آن را شارژ کنید. وقتی برق دستگاه تأمین شود، این دستگاه می‌تواند هوای اطراف را تصفیه کند و با تغلیظ آن، اکسیژن مورد نیاز بیمار را تأمین نماید. دستگاه اکسیژن ساز از قطعات مختلفی از جمله کمپرسور، فیلتر، غربالگر و مدار الکترونیکی تشکیل شده است.

شما می توانید بصورت آنلاین اقدام به خرید اکسیژن ساز نموده و یا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱.۲۲۸۰۰۱۱۰ و یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۰۰۱۹۱۶۱۴ تماس حاصل فرمایید.اما عملکرد اکسیژن ساز با دیگر دستگاه‌های مخصوص اکسیژن‌رسانی چه تفاوتی دارد؟ اکسیژن ساز دارای قطعه‌ای است که هوا را فشرده می‌کند، اما نباید آن را با کپسول اکسیژن یا کپسول اکسیژن فشرده اشتباه گرفت. کپسول اکسیژن تنها دارای مقدار ثابتی اکسیژن است که برای مصرف بیمار در کپسول ذخیره شده است. بنابراین، وقتی اکسیژن داخل مخزن تمام شود لازم است کپسول مجدداً شارژ و یا تعویض شود. افرادی که از کپسول اکسیژن استفاده می‌کنند باید برای اطمینان همیشه چندین کپسول داشته باشند. اما کارکرد اکسیژن ساز به گونه‌ای است که هوا را از محیط اطراف می‌گیرد، اکسیژن آن را تصفیه می‌کند و بعد از فشرده‌سازی، به طور پیوسته هوای فشرده و سرشار از اکسیژن را به فرد می‌رساند. بنابراین، هرچند معمولاً به این دستگاه «اکسیژن ساز» گفته می‌شود، در واقع اکسیژن را نمی‌سازد، بلکه تنها آن را از هوای اطراف استخراج می‌کند.

اگر از خود پرسیده باشید نحوه کارکرد اکسیژن ساز چگونه است که نیاز به شارژ مجدد ندارد، احتمالاً پاسخ خود را تا همین جا پیدا کرده‌اید. بنابر آنچه گفته شد، اکسیژن ساز نیازی به پر کردن کپسول ندارد. تا زمانی که برق دستگاه تأمین شود و اطراف آن هوا باشد، دستگاه می‌تواند اکسیژن مورد نیاز فرد را تأمین کند. همین موضوع است که اکسیژن ساز را به دستگاهی خاص و کاربردی تبدیل کرده است.

اکسیژن ساز چیست؟
اکسیژن ساز نوعی دستگاه پزشکی است که کارش اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی است. افرادی که غلظت اکسیژن خون آن‌ها پایین‌تر از حد طبیعی باشد نیاز به اکسیژن ساز دارند تا این کمبود اکسیژن خون آن‌ها را جبران کند.
بیشتر بدانید : اکسیژن ساز چیست ؟
اگر هنوز متوجه نشده‌اید نحوه کارکرد اکسیژن ساز دقیقاً چگونه است به خواندن این مطلب ادامه دهید. در ادامه، جزئیات بیشتری در این مورد به شما ارائه خواهیم داد. اکسیژن ساز شباهت زیادی به تهویه‌کننده‌های هوا دارد. هوا را می‌گیرد، آن را تغ