منو
Your Cart

بلاگ درمانچی RSS فید

۱۳ آذر دستورالعمل استفاده از اکسیژن‌درمانی چیست
KhalilNasab Morteza 0 242
دستورالعمل استفاده از اکسیژن‌درمانی چیست؟پزشک برای شما نسخه‌ای را برای شروع اکسیژن‌درمانی می‌‌نویسد. این نسخه به شما نحوۀ استفاده و زمان‌بندی استفاده از آن را به شما آموزش می‌‌دهد. این نسخه میزان جریان یا میزان اکسیژن مورد نیاز در دقیقه را بیان می‌‌کند. باید تمام دستورالعمل پزشک را رعایت کنید. اگر فکر نمی‌‌کنید اکسیژن‌درمانی برای‌تان مفید است، قبل ..
۱۲ آذر اکسیژن‌درمانی چیست
KhalilNasab Morteza 0 404
اکسیژن‌درمانی چیست؟اکسیژن، گاز موجود در هوایی که تنفس می‌‌کنیم، برای زندگی انسان ضروری است. برخی از افراد مبتلا به اختلالات تنفسی به‌طور طبیعی نمی‌‌توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. ممکن است به اکسیژن مکمل یا اکسیژن‌درمانی نیاز داشته باشند. سطح انرژی و خواب افرادی که اکسیژن‌درمانی دریافت می‌‌کنند اغلب بهبود می‌‌یابد و کیفیت زندگی بهتری دارند.اکسیژن د..
۱۱ آذر اکسیژن‌درمانی چگونه به COPD کمک می‌‌کند؟
KhalilNasab Morteza 0 698
اکسیژن‌درمانی چگونه به COPD کمک می‌‌کند؟بسیاری از افراد مبتلا به COPD شدید به اکسیژن‌درمانی بلندمدت نیاز دارند. COPD اصطلاحی کلی است که شامل بیماری‌‌های پیش‌روندۀ ریه است که سبب افزایش تنگی نفس می‌‌شوند. برخی از افراد به‌مرور زمان دچار کاهش عملکرد ریه می‌‌شوند و این وضعیت دریافت اکسیژن کافی را مشکل می‌‌کند.چه کسانی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارند؟بیمار..
۵ آذر انواع مختلف اکسیژن‌درمانی‌‌ها کدامند ؟
KhalilNasab Morteza 0 1315
انواع مختلف اکسیژن‌درمانی‌‌ها کدامند؟انواع مختلفی از اکسیژن‌درمانی وجود دارد که می‌‌توان‌ به‌کار برد و عبارتند از:•  گاز اکسیژن•   اکسیژن مایع• اکسیژن‌ساز•  اکسیژن‌درمانی پرفشاراکسیژن درمانی برای چه بیماری‌هایی تجویز می شود ؟بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)ذات‌الریهآسمدیسپلازی برونکوپلومونر، ریه‌‌های رشد‌نیافته در نوزاداننارسایی قلبیفیبروز سیستیکآپنۀ..
۴ آذر علائم اکسیژن پایین چیست؟
KhalilNasab Morteza 0 1079
علائم اکسیژن پایین چیست؟وقتی اکسیژن کافی دریافت نمی‌‌کنید، دچار علائم زیادی می‌‌شوید، از جمله:• تنفس سریع• تنگی نفس• ضربان قلب سریع• سرفه یا خس‌خس سینه•  تعریق•  گیجی• تغییر رنگ پوستاگر دچار هر یک از این علائم شوید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.روش‌‌های اکسیژن‌رسانیشایع‌ترین روش زایمان کانولای بینی است. کانولای بینی لوله‌ای است که از هر دو سوراخ بی..
۳ آذر چه کسانی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارند؟
KhalilNasab Morteza 0 953
چه کسی به اکسیژن‌درمانی نیاز دارد؟اکسیژن‌درمانی برای افرادی تجویز می‌‌شود که خودشان به‌تنهایی نمی‌‌توانند اکسیژن کافی دریافت کنند. این مشکل اغلب به‌دلیل برخی بیماری‌‌های ریه است که مانع جذب اکسیژن در ریه‌‌ها می‌‌شوند، از جمله:• بیماری انسداد مزمن ریوی (COPD)•  ذات‌الریه• آسم• دیسپلازی برونکوپلومونر، ریه‌‌های رشد‌نیافته در نوزادان•   نارسایی قلبی• ف..
۱ آذر نحوه کارکرد پالس اکسیمتر
KhalilNasab Morteza 0 903
نحوه کارکرد پالس اکسیمتربرای درک نحوه کارکرد پالس اکسیمتر ابتدا لازم است بدانید این دستگاه چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند. اکسیژن برای حیات ضروری است. هر عضو و بافتی از بدن از عضلات گرفته تا اعصاب همه برای عملکرد مناسب نیاز به اکسیژن دارند. اما برای این که اکسیژن به اعضای بدن برسد، ابتدا لازم است از طریق هموگلوبین یا گلبول‌های قرمز خون از ریه‌ها به ..
۲۹ آبان نحوه کارکرد ونتیلاتور
KhalilNasab Morteza 0 1417
نحوه کارکرد ونتیلاتوروقتی فردی برای تنفس مصنوعی به ونتیلاتور نیاز داشته باشد، لوله‌ای به نام لوله تراشه (لوله ET) را از طریق بینی یا دهان وارد نای بیمار می‌کنند. البته در مواردی هم لوله از طریق جراحی تراکستومی و برش دادن گلو، مستقیم در نای بیمار قرار داده می‌شود. طرف دیگر این لوله به ونتیلاتور متصل می‌شود. لوله تراشه و ونتیلاتور کارهای مختلفی انجام..
۲۸ آبان نحوه کارکرد اکسیژن ساز
KhalilNasab Morteza 0 2524
نحوه کارکرد اکسیژن سازدر این مطلب می‌خواهیم به نحوه کارکرد اکسیژن ساز بپردازیم. حتماً می‌دانید که دستگاه اکسیژن ساز یا تغلیظ‌کننده اکسیژن با برق کار می‌کند. بنابراین، یا باید آن را مستقیماً به برق وصل کنید یا باتری آن را شارژ کنید. وقتی برق دستگاه تأمین شود، این دستگاه می‌تواند هوای اطراف را تصفیه کند و با تغلیظ آن، اکسیژن مورد نیاز بیمار را تأمین ..
۲۷ آبان نحوه کارکرد بای پپ
KhalilNasab Morteza 0 3206
نحوه کارکرد بای پپبای پپ (BiPAP) هم مانند سی پپ نوعی دستگاه کمک تنفسی است که قطعاتی مانند لوله و ماسک دهانی، ماسک بینی و… دارد. اما بر خلاف سی پپ، نحوه عملکرد بای پپ این گونه است که از دو سطح فشار مختلف استفاده می‌کند. یعنی، بای پپ دو سطح فشار دائمی را به مجاری تنفسی اعمال می‌کند. وقتی حسگر دستگاه تشخیص دهد که جریان هوای دمی فرد در حال افزایش است، ..
۲۶ آبان نحوه کارکرد سی پپ
KhalilNasab Morteza 0 3231
نحوه کارکرد سی پپحتماً دیده‌اید که دستگاه کمک تنفسی سی پپ (CPAP)، ماسکی برای قرار گرفتن روی دهان، بینی و یا هر دو دارد. اما نحوه عملکرد سی پپ چگونه است؟ این دستگاه چطور به تنفس بیمار کمک می‌کند؟ در واقع، سی پپ ستونی از هوای فشرده با فشار ثابت و مشخصی را به طور پیوسته به سمت دهان و بینی بیمار (که ماسک جلوی صورتش قرار گرفته است) هدایت می‌کند. با باز ..
۱۴ مهر پالس اکسیمتر چیست
KhalilNasab Morteza 0 3527
پالس اکسیمتر چیست؟پالس اکسیمتری روشی غیرتهاجمی برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون (SpO2) و ضربان قلب بیمار است. به طور خلاصه، پالس اکسیمتری روشی ساده و بدون درد برای این است که ببینیم اکسیژن‌رسانی به نقاط مختلف بدن چگونه است و تپش قلب هر چند وقت یک بار انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند انواع مختلفی دارند و به آن‌ها پالس اکسیمتر گفت..
نمایش 1 تا 12 از 18 (2 صفحه)