مزایای اکسیژن ساز قابل حمل (پرتابل)

در زمان گذشته، افرادی که از اکسیژن درمانی استفاده می کردند، گزینه های زیادی برای انتخاب نوع اکسیژن درمانی خود نداشتند. در واقع، در گذشته وسیله های رایج اکسیژن درمانی شامل کپسول اکسیژن و اکسیژن مایع می شد که حمل و نقل آن ها به دلیل وزن زیادشان بسیار سخت بود. همچنین این وسیله ها نیاز به تعویض و پرکردن مجدد دارند؛ زیرا هر کپسول اکسیژن ظرفیت مشخصی دارد که منجر به محدودیت در افراد می شود و اجازه نمی دهد به خوبی به فعالیت های روزمره در بیرون از خانه بپردازند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و اختراع دستگاه های اکسیژن ساز، بیماران از مزایای بسیاری بهرهمند می شوند که کیفیت زندگی آن ها را بهبود بخشیده است و به آن ها اجازه می دهد از انجام فعالیت های گوناگونی لذت ببرند که تا پیش از این امکان پذیر نبود. در زیر به بررسی برخی از مزایای اکسیژن سازهای پرتابل می پردازیم:

 1. استفاده در سفر

استفاده از کپسول اکسیژن و اکسیژن مایع سختی های فراوانی دارد. برای مثال بیماران همیشه می بایست با خود یک کپسول یدکی همراه داشته باشند تا در صورت اتمام ظرفیت کپسول در حال مصرف، از آن استفاده کنند. همچنین، مسافرت با کپسول های اکسیژن یدکی میتواند علاوه بر طاقت فرسا و خطرناک بودن فضای بسیاری را اشغال کند. دستگاه های اکسیژن ساز قابل حمل، مسافرت را برای افراد تحت اکسیژن درمانی بسیار آسان ساخته اند، زیرا علاوه بر داشتن استانداردهای لازم، سبک و قابل حملند. همچنین اکسیژن ساز های قابل حمل با باتری کار می کنند و در صورت اتمام شارژ باتری در محیط بیرون، می توان از باتری یدک استفاده کرد یا در برخی از مدل ها به راحتی آن ها را با شارژر ماشین شارژ کرد.

2. تولید اکسیژن

برخلاف کپسول اکسیژن که در آن اکسیژن ذخیره می شود، دستگاه اکسیژن ساز هوای محیط را دریافت کرده و متراکم می کند. سپس این هوا را از فیلترهای مخصوصی عبور می دهد تا نیتروژن و دیگر گازها از آن جدا شده و اکسیژن غنی سازی شده تولید شود. این نوع عملکرد نیاز به خرید کپسول های جدید اکسیژن را حذف می کند که منجر به محبوبیت بسیار دستگاه اکسیژن ساز شده است.

3. کار با باتری

در دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل از باتری های شارژی لیتیوم-یون استفاده میشود که با هر بار شارژ تا 12 ساعت مداوم کار می کنند. این مسئله به افراد این امکان را می دهد تا با خیال راحت به انجام فعالیت های بیرون ا