شرکت لوون اشتاین (Löwenstein Medical)

شرکت لوون اشتاین مدیکال در سطح بینالملل نام آشناییست که به طراحی های متنوع و کیفیت بالا مشهور است. حیطهی کاری این شرکت در رابطه با محصولات زیر است:

دستگاه های کمک تنفسی مثل سی پپ (CPAP) و بای پپ (BiPAP)

  • بیهوشی
  • ونتیلاسیون
  • تست خواب
  • نوزادان 

این شرکت نزدیک به 70 سال قدمت دارد که او را تبدیل به یکی از باتجربه ترین شرکت ها در زمینهی تجهیزات پزشکی می کند. لوون اشتاین، یکی از پیشگامان تکنولوژی در جهان در زمینهی درمان از طریق دستگاه های کمک تنفسی و ونتیلاسیون (تهویهی) مکانیکی است. این شرکت با مرکزیت قرار دادن طبیعت انسان و راحتی او در طراحی های خود، همواره موفق ظاهر می شود و باور دارد در تکنولوژی پزشکی همواره باید دو مسئله را در نظر داشت:

  • جنبهی تحقیقات و مهندسی تجهیزات
  • جنبهی پزشکی و پرستاری تجهیزات

شرکت لوون اشتاین با در نظر گرفتن این موارد، ترکیب آن ها و به کارگیری تکنولوژی های بسیار پیشرفته در محصولات خود، موفق شده است در این صنعت خوش بدرخشد. بنا بر ادعای این شرکت، تکنولوژی استفاده شده در محصولاتشان نسخه ای بسیار نزدیک به سیستم بیولوژیک انسان است که منجر بهبود کیفیت زندگی فرد در شرایط سخت می شود.
 اساس کار لوون اشتاین بر دو اصل است:

  • انسان و ماشین

پیدا کردن یک ریتم مشترک بین انسان و دستگاه که نزدیک ترین ریتم به تنفس طبیعی بیمار باشد، منجر به ونتیلاسیون روان و نتایج درمانی موفق می شود.

  • تکنولوژی به روز

نتایج خوب با تکنولوژی پیشرفته و سادگی به وجود می آیند که هر دو رمز موفقیت و ایمنی هستند.

محصولات این شرکت در بخش های گوناگون مراکز درمانی مثل بخش اورژانس، مراقبت های ویژه و اتاق عمل استفاده می شوند و حتی برای درمان های خانگی نیز مصرف می شوند. لازم به ذکر است، شرکت لوون اشتاین جوایز بسیاری برای طراحی های تجهیزات پزشکی خود برنده شده است زیرا طراحی های ساده، با کیفیت، طبیعی، کاربردی و بدون خطا ارائه می کند.

دستگاه های لوون اشتاین نقش مهمی در بخش مراقبت های ویژه بازی می کنند و انواع گوناگونی از ونتیلتورها و دستگاه های کمک تنفسی که در این بخش استفاده می شوند، از تولیدات این شرکت بزرگ هستند. لوون اشتاین در بازه ی جهانی فعالیت های گستردهای انجام می دهد و رشد بسیاری به خصوص در کشورهای اروپایی و آسیایی داشته است.


لوون اشتاین یک شرکت تجهیزات پزشکی است که به طراحی، ساخت، تولید و توزیع تجهیزات پزشکی درمانی و تشخیصی برای مراکز درمانی و مصارف خانگی می پردازد. برخی از محصولات ونتیلاسیون آن شامل موارد زیر میشوند:

یکی دیگر از محصولات لوون اشتاین یک دستگاه تشخیصی به نام SOMNOcheck micro CARDIO است که از آن در تست خواب و برای تشخیص آپنهی خواب و بیماری های قلبی عروقی استفاده می شود.

کالاهای مرغوب گروه لوون اشتاین در مکان های متفاوتی تولید می شوند که یکی از آن ها Karlsruhe در جنوب غربی آلمان است. این تیم در ارتباط نزدیک با کارمندان بخش هامبورگ هستند که به تولید تجهیزات ونتیلاسیون و خواب درمانی مشغول هستند. نرم افزاری که برای محصولات LMT استفاده می شوند، در Karlsruhe درست می شود. برای مدیریت از راه دور تنظیمات وسیله های درمانی یا بررسی روند درمان استفاده از نرم افزار prismaTS پیشنهاد می شود. همچنین با استفاده از PrismaCloud هر مشکلی در روند درمان ایجاد شود، به سرعت شناسایی شده و پس از مشورت فروشنده با بیمار مشکل رفع می شود. لوون اشتاین همواره با تکنولوژی پیشرفت کرده و به فکر ساده سازی همه چیز برای کاربرانش است. این شرکت در حال حاضر بر مسائلی همچون کنترل دستگاه با گوشی های همراه هوشمند یا حتی الکسا (Alexa) کار می کند.
تغییر نام و همکاری با شرکت های گوناگون

در سال 2017، شرکت لوون اشتاین نام خود را از هاینن-لوون اشتاین Heinen + Löwenstein که با نام اختصاری H+L نیز شناخته می شد، به لوون اشتاین مدیکال تغییر داد که برای برخی گیج کننده است. این تغییر در راستای شفافیت و مدرن تر شدن نام شرکت انجام شد. شرکت لوون اشتاین تولیدکنندهی ماسک های با کیفیت، دستگاه های پلی گراف برای تست خواب، ونتیلاتور و مانیتورینگ مراقبت های ویژه است. 

نام هاینن در اسم پیشین این شرکت، به شرکتی با این نام در سال 1929 میلادی در بن آلمان و سال 1973 میلادی در مکنهایم باز می گردد. در آن زمان رییس هیئت مدیرهی هاینن که دکتر فلیکس مارکس نام داشت با راینهارد لوون اشتاین ملاقات می کند. لوون اشتاین رییس هیئت مدیره و سهام دار شرکت Heyer در باد امس (Bad Ems) بود. در آن زمان تمرکز شرکت Heyer بر تجهیزات نوزادان نابالغ و تازه به دنیا آمده بود که شامل ونتیلاتورهای اطفال و دستگاه احیای قلب می شدند. لوون اشتاین در پی انجام یک سرمایه گذاری جدید با مارکس دیدار کرد و در سال 1986مارکس نصف سهام هاینن را به لوون اشتاین جوان فروخت. از این رو شرکت هاینن-لوون اشتاین نام گرفت.

واینمن (Weinmann)

در سال 2013، شرکت واینمن (Weinmann GmbH + Co. KG) که یکی از