سفر با اکسیژن ساز پرتابل

همان طور که می دانیم دستگاه اکسیژن پرتابل (قابل حمل) می تواند کیفیت زندگی افرادی که می بایست تحت اکسیژن درمانی باشند، به طور چشم گیری بهبود ببخشد. استفاده از این دستگاه به این افراد کمک می کند تا بتوانند سبک زندگی فعالی داشته باشند که شامل فعالیت هایی مانند باغبانی، گردش و ورزش میشود. علاوه بر این، اکسیژن سازهای پرتابل به شما امکان مسافرت کردن را می دهد که در گذشته امری غیر ممکن به نظر می آمد. استفاده از این دستگاه مواردی همچون نگرانی از اتمام ذخیرهی اکسیژن و وزن زیاد تانک اکسیژن را حذف می کند که منجر به راحتی در سفر می شود. افرادی که می خواهند با این دستگاه سفر کنند تنها به موارد زیر، نیاز پیدا خواهند کرد:

  • تجویز پزشک
  • باتری با شارژ کافی
  • مجوز پرواز
  • اطلاعات فروشندهی دستگاه
  • نگرش مثبت
1. تجویز پزشک

لازم است بیماران هنگام سفر، نسخهی پزشک را با خود به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز آن را به مسئولین پرواز، قطار، اتوبوس یا کشتی نشان بدهند.

2. شارژ کافی باتری

میزان شارژ کافی برای باتری یکی از مهم ترین نکاتی است که می بایست در طول سفر به آن توجه شود. بنا بر قوانین، لازم است فرد به اندازهی 150 درصد از زمان سفرش، با خود شارژ باتری همراه داشته باشد؛ زیرا طبق قوانین پرواز استفاده از شارژر فندکی در هواپیما ممنوع است. این بدین معنی است که در صورتی که پرواز 4 ساعت باشد، باتری های همراه مسافر می بایست نزدیک به 6 ساعت شارژ داشته باشند. علاوه بر این، میزان باتری کافی برای انجام فعالیت های گوناگون در حین مسافرت لازم است و باید در نظر گرفته شود. علاوه بر این لازم است همیشه شارژر را در کیف همراهتان داشته باشید تا بتوانید در فرودگاه مبدا یا مقصد آن را به برق بزنید. نکتهی دیگر همراه داشتن مبدلهای پریز برق است زیرا ممکن است سوکت پریز در کشوری که به آن پرواز می کنید، متفاوت باشد.
3. مجوز پرواز

در ابتدا لازم است بیمار پیش از انجام پرواز، با پزشک خود مشورت کرده و از او اجازه بگیرد تا بسته به حال عمومی شخص، نوع سفر، مدت زمان آن و مقصد برای او اجازهی سفر تجویز شود. در برخی از موارد ممکن است طبق تشخیص پزشک، میزان جریان اکس