دستگاه بای پپ چگونه کار می‌کند؟

BiPAP هوای اتاق را به داخل دستگاه می‌کشد، در آنجا هوا فیلتر می‌شود و تحت فشار قرار می‌گیرد. هوای تحت فشار از طریق لوله و ماسک به مجاری تنفسی منتقل می‌شود. این هوا مانند آتل کار می‌کند تا راه هوایی بیمار را باز نگه دارد. همان طور که پیش‌تر ذکر شد، عملکرد دستگاه بای پاپ دو سویه است و علاوه بر استنشاق، به بازدم و دفع گاز دی اکسید کربن نیز کمک می‌کند.
فشار مثبت هوای دو طرفه (BiPAP)

بای پپ یا فشار دو طرفه‌ی مثبت راه هوایی دستگاهی است که برای درمان تنفس نامنظم طراحی شده است. بای پپ معمولا برای مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری‌های تنفسی مزمن مانند COPD استفاده می‌شود؛ بنابراین این دستگاه برای بهبود وضعیت تنفس بیماران مبتلا به کرونا نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

فشار هوای تولید شده توسط بای پپ برای افرادی مفید است که در تنفس شبانه‌ی خود به کمک بیشتری نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر اکسیژن خون بسیار کمی دارید، ممکن است پزشک فشار تنفسی بالاتری را برای ورود هوای بیشتر به ریه‌ها توصیه کند که با دستگاه بای پپ تامین می‌شود.

علاوه بر این با استفاده از بای پپ برای بیماران کرونا و بیمارانی که دی اکسید کربن زیادی در جریان خون دارند، بازدم و از بین بردن دی اکسید کربن با مشکل مواجه نخواهد شد. تنظیمات فشار هوای بای پپ در دو سطح، توانایی بدن را در جذب و دفع گازها افزایش می‌دهد.
شدت یافتن ویروس کرونا در بیماران باعث می‌شود تعداد قابل توجهی از آن‌ها مشکلات تنفسی پیدا کنند که به مداخلات فزاینده از جمله تجهیزات پزشکی مخصوص نیاز دارد. در این مطلب نقش بای پپ برای بیماران کرونا را بررسی خواهیم کرد.
استفاده از bipap - بای پپ برای بیماران کرونا  Covid 19

BiPAP برای کسانی که محدودیت تنفسی دارند از جمله بیماران مبتلا به کرونا، درمان بهتری است. این افراد ممکن است در دریافت اکسیژن کافی و دفع ۲CO مشکل داشته باشند. BiPAP می‌تواند تبادل جذب و دفع گازها را بهبود بخشد و به عملکرد موثرتر بدن کمک کند. پاکسازی بدن از ۲CO همچنین می‌تواند از وضعیت خطرناک و گاهی کشنده به نام هیپوکسی جلوگیری کند.

BiPAP بازدم را راحت‌تر می‌کند و این ویژگی برای کسانی که به فشار تنفسی بیشتری نیاز دارند ایده آل است. اگر پزشک فشار هوای بالاتر از حد متوسط را برای افراد توصیه کند، ممکن است بازدم در مقابل آن فشار، چالش برانگیز و ناراحت کننده باشد و منجر به افزایش سطح ۲CO در خون شود. در نهایت بسیاری از افرادی که به فشار بیشتری نیاز دارند از BiPAP به عنوان دستگاهی دو سویه استفاده می‌کنند.
تنظیم دستگاه بای پپ برای بیماران کرونا می‌تواند میزان تنفس در خواب را اندازه گیری کرده و میزان ایده آل را برای تعداد دفعات تنفس و بازدم در یک باز‌ه‌ی زمانی مشخص تعیین کند. هنگام خواب، در صورتی که بیمار مبتلا به کرونا مدت طولانی استنشاق نکند، بای پپ فشار هوا را به طور موقت افزایش می‌دهد. این کار، بیمار را مجبور می‌کند تا نفس بکشد. هنگامی که تنفس با سرعت نرمال صورت گرفت، تنظیم خودکار به سطح فشار هوای قبلی برمی‌گردد.


شما می توانید بصورت آنلاین اقدام به خرید دستگاه بای پپ نموده و یا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱.۲۲۸۰۰۱۱۰ و یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۰۰۱۹۱۶۱۴ تماس حاصل فرمایید.