دستورالعمل استفاده از اکسیژن‌درمانی چیست؟

پزشک برای شما نسخه‌ای را برای شروع اکسیژن‌درمانی می‌‌نویسد. این نسخه به شما نحوۀ استفاده و زمان‌بندی استفاده از آن را به شما آموزش می‌‌دهد. این نسخه میزان جریان یا میزان اکسیژن مورد نیاز در دقیقه را بیان می‌‌کند. باید تمام دستورالعمل پزشک را رعایت کنید. اگر فکر نمی‌‌کنید اکسیژن‌درمانی برای‌تان مفید است، قبل از هرگونه تغییر، به پزشک مراجعه کنید.
برخی از افراد فقط در حین انجام برخی فعالیت‌‌ها مانند ورزش یا خواب به اکسیژن نیاز دارند. برخی نیز به‌طور مداوم به اکسیژن نیاز دارند. بیشتر انواع اکسیژن‌درمانی مخازن قابل‌حمل اکسیژن دارند بنابراین، در صورت لزوم، می‌‌توانید با آنها از خانه خارج شوید.

هنگام اکسیژن‌درمانی، دارو یا الکل مصرف نکنید، زیرا باعث کند شدن تنفس شما می‌‌شوند. هنگام صحبت دربارۀ اکسیژن‌درمانی با پزشک خود، به آنها سایر داروهای تجویزی مصرفی‌تان را بگویید.
نکات ایمنی اکسیژن‌درمانی چیست؟

هر چند اکسیژن گاز اشتعال‌پذیری نیست، برای احتراق ضروری است. آتش در مناطق پراکسیژن احتمالاً با سرعت بیشتری می‌‌سوزد. در ارتباط با مخازن اکسیژن در اطراف شعله‌‌های باز و بخاری محتاط باشید، و مخازن اکسیژن را حتماً به‌طور ایمن نگهداری کنید.
نکات ایمنی :

• در اتاقی که فرد اکسیژن مصرف می‌‌کند، سیگار نکشید و شعلۀ آتش روشن نکنید.

• برای پیشگیری از عوارض جدی، آژیرهای آتش‌سوزی بیشتری را در سراسر خانه قرار دهید.

• هنگام‌ پخت‌و‌پز، اکسیژن را از اجاق گاز، فر و هرگونه روغن دور نگه دارید.

• برای جلوگیری از افتادن روی مخزن اکسیژن یا لوله، لوله را به پشت پیراهن خود بچسبانید.

• اکسیژن را فقط در محلی نگه دارید که هوا آزادانه در اطراف مخزن حرکت می‌کند. آن را در صندوق عقب خودرو یا کمد کوچک نگهداری نکنید.
چشم‌انداز افرادی که اکسیژن‌درمانی مصرف می‌‌کنند چیست؟

بسیاری از افرادی که به اکسیژن مکمل نیاز دارند زندگی عادی و فعالی دارند. در بسیاری از موارد، اکسیژن‌درمانی به سهولت فعالیت، افزایش استقامت، و کاهش تنگی نفس کمک می‌‌کند. در بعضی موارد، اکسیژن‌درمانی می‌‌تواند امید به زندگی را افزایش دهد.
حتی افرادی که به‌دلیل بیماری‌‌های مزمن به درمان مداوم نیاز دارند می‌‌توانند زندگی عادی داشته باشند. هنگامی که فردی یاد گرفت چطور از تجهیزات اکسیژن استفاده کند، لازم نیست درمان روال زندگی وی را محدود کند.


شما می توانید بصورت آنلاین اقدام به خرید اکسیژن ساز نموده و یا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱.۲۲۸۰۰۱۱۰ و یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۰۰۱۹۱۶۱۴ تماس حاصل فرمایید.