خوابیدن با دستگاه اکسیژن ساز جریان ثابت

در صورتی که خواب شما در طول شب، کیفیت بالایی داشته باشد، علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روحی شما نیز بهبود می یابد. به طور کل خواب کافی توانایی های ذهنی مانند تمرکز، حافظه، قدرت تفکر، توانایی حل مشکلات و قدرت تصمیم گیری را زیاد کرده و منجر به کاهش استرس و اضطراب می شود. برخی از افراد می بایست در هنگام خواب از دستگاه اکسیژن ساز با جریان ثابت استفاده کنند. از این رو در این مقاله به این دستگاه و خوابیدن هنگام استفاده از آن پرداخته می شود. به طور خلاصه برخی از مواردی که هنگام خرید اکسیژن ساز منجر به احساس نگرانی در افراد می شوند ، شامل موارد زیر می شود، زیرا در صورت عدم توجه به آن ها ممکن است در خواب فرد اختلال ایجاد شود:
  • میزان صدای دستگاه

بیشترین نگرانی هنگام استفاده از دستگاه اکسیژن ساز، مربوط به صدای دستگاه است که در صورتی که میزان آن زیاد باشد، می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند. خوشبختانه اکثر سازندگان، دستگاه اکسیژن ساز را کم صدا می سازند و به طور معمول صدای تولید شده توسط آن ها، در محدوده ی 37 تا 48 دسیبل قرار می گیرد. در کل می توان گفت دستگاه هایی که صدای تولیدی در آن ها زیر 48 دسیبل است، دستگاه های آرامی هستند. با این حال اگر خواب بسیار سبکی دارید پس از بررسی مدل های موجود در بازار، دستگاهی را انتخاب کنید که صدای آن در محدوده ی پایین تر و نزدیک به 37 دسیبل باشد.
  • جریان ثابت اکسیژن

جریان اکسیژن ثابت برای بسیاری از افراد، آسان ترین راه برای دریافت اکسیژن مورد نیاز بدنشان است. عموما، روند تنفس در هنگام خواب آرام تر و سطحی تر از تنفس روزانه است. با این حال بسته به نوع بیماری و مقدار زمان هایی که از خواب بیدار می شوید، میزان اکسیژن لازم برای بدنتان در طول شب تغییر می کند و مقدار مشخصی نیست. از این رو تنظیمات موجود در اکسیژن ساز ثابت، اکسیژن لازم بدن را با کمترین ایجاد ناراحتی برای فرد به بدن او می رساند.
  • منبع انرژی

نکته ی دیگری که هنگام خرید اکسیژن ساز می بایست به آن توجه شود، منبع انرژی است. بسیاری از افرا