منو
Your Cart

تجهیزات پزشکی RSS فید

۲ آذر نحوه کارکرد پالس اکسیمتر
KhalilNasab Morteza 0 903
نحوه کارکرد پالس اکسیمتربرای درک نحوه کارکرد پالس اکسیمتر ابتدا لازم است بدانید این دستگاه چه چیزی را اندازه‌گیری می‌کند. اکسیژن برای حیات ضروری است. هر عضو و بافتی از بدن از عضلات گرفته تا اعصاب همه برای عملکرد مناسب نیاز به اکسیژن دارند. اما برای این که اکسیژن به اعضای بدن برسد، ابتدا لازم است از طریق هموگلوبین یا گلبول‌های قرمز خون از ریه‌ها به ..
۲۹ آبان نحوه کارکرد ونتیلاتور
KhalilNasab Morteza 0 1417
نحوه کارکرد ونتیلاتوروقتی فردی برای تنفس مصنوعی به ونتیلاتور نیاز داشته باشد، لوله‌ای به نام لوله تراشه (لوله ET) را از طریق بینی یا دهان وارد نای بیمار می‌کنند. البته در مواردی هم لوله از طریق جراحی تراکستومی و برش دادن گلو، مستقیم در نای بیمار قرار داده می‌شود. طرف دیگر این لوله به ونتیلاتور متصل می‌شود. لوله تراشه و ونتیلاتور کارهای مختلفی انجام..
۲۸ آبان نحوه کارکرد اکسیژن ساز
KhalilNasab Morteza 0 2523
نحوه کارکرد اکسیژن سازدر این مطلب می‌خواهیم به نحوه کارکرد اکسیژن ساز بپردازیم. حتماً می‌دانید که دستگاه اکسیژن ساز یا تغلیظ‌کننده اکسیژن با برق کار می‌کند. بنابراین، یا باید آن را مستقیماً به برق وصل کنید یا باتری آن را شارژ کنید. وقتی برق دستگاه تأمین شود، این دستگاه می‌تواند هوای اطراف را تصفیه کند و با تغلیظ آن، اکسیژن مورد نیاز بیمار را تأمین ..
۲۷ آبان نحوه کارکرد بای پپ
KhalilNasab Morteza 0 3205
نحوه کارکرد بای پپبای پپ (BiPAP) هم مانند سی پپ نوعی دستگاه کمک تنفسی است که قطعاتی مانند لوله و ماسک دهانی، ماسک بینی و… دارد. اما بر خلاف سی پپ، نحوه عملکرد بای پپ این گونه است که از دو سطح فشار مختلف استفاده می‌کند. یعنی، بای پپ دو سطح فشار دائمی را به مجاری تنفسی اعمال می‌کند. وقتی حسگر دستگاه تشخیص دهد که جریان هوای دمی فرد در حال افزایش است، ..
۲۶ آبان نحوه کارکرد سی پپ
KhalilNasab Morteza 0 3231
نحوه کارکرد سی پپحتماً دیده‌اید که دستگاه کمک تنفسی سی پپ (CPAP)، ماسکی برای قرار گرفتن روی دهان، بینی و یا هر دو دارد. اما نحوه عملکرد سی پپ چگونه است؟ این دستگاه چطور به تنفس بیمار کمک می‌کند؟ در واقع، سی پپ ستونی از هوای فشرده با فشار ثابت و مشخصی را به طور پیوسته به سمت دهان و بینی بیمار (که ماسک جلوی صورتش قرار گرفته است) هدایت می‌کند. با باز ..
۱۴ مهر پالس اکسیمتر چیست
KhalilNasab Morteza 0 3527
پالس اکسیمتر چیست؟پالس اکسیمتری روشی غیرتهاجمی برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون (SpO2) و ضربان قلب بیمار است. به طور خلاصه، پالس اکسیمتری روشی ساده و بدون درد برای این است که ببینیم اکسیژن‌رسانی به نقاط مختلف بدن چگونه است و تپش قلب هر چند وقت یک بار انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند انواع مختلفی دارند و به آن‌ها پالس اکسیمتر گفت..
۱۳ مهر ونتیلاتور چیست
KhalilNasab Morteza 0 5229
ونتیلاتور چیست؟دستگاه ونتیلاتور  که به آن ونتیلاتور مکانیکی هم گفته می‌شود، ماشینی است که وقتی فرد خود قادر به تنفس هوای کافی نیست از آن استفاده می‌شود تا وظیفه‌ی تنفس را بر عهده بگیرد. گاهی به ونتیلاتور، رسپیراتور یا ماشین تنفس هم گفته می‌شود. بیمار به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به استفاده از ونتیلاتور داشته باشد، اما کمبود سطح اکسیژن یا نفس تنگی ..
۱۲ مهر بای پپ چیست
KhalilNasab Morteza 0 4483
بای پپ چیست ؟اگر مبتلا به آپنه خواب یا دیگر بیماری‌هایی باشید که با اختلالات تنفسی همراه هستند، ممکن است نام دستگاه بای پپ را از پزشکتان شنیده باشید. کلمه BiPAP یا BPAP و به فارسی بایپپ یا بای پپ مخفف عبارتی است به معنی فشار مجرای هوای مثبت دو سطحی. به طور خلاصه، کار این دستگاه کمک به تنفس بیمار است.در افراد سالم در هنگام دم، دیافراگم، عضله‌ای در س..
۱۱ مهر سی پپ چیست
KhalilNasab Morteza 0 1919
سی پپ چیست؟سی پپ (CPAP) مخفف عبارتی است به معنی فشار مجرای هوای مثبت پیوسته. دستگاه سی پپ از مقدار کمی فشار هوا استفاده می‌کند تا مجاری تنفسی را باز نگه دارد. اغلب از این دستگاه برای کمک به بیمارانی استفاده می‌شود که در تنفس در هنگام خواب دچار مشکل هستند. به عبارت دقیق‌تر، کاری که دستگاه سی پپ انجام می‌دهد این است که جلوی بسته شدن مجاری تنفسی فرد د..
۱۰ مهر اکسیژن ساز چیست
KhalilNasab Morteza 0 1807
اکسیژن ساز چیست؟اکسیژن ساز نوعی دستگاه پزشکی است که کارش اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی است. افرادی که غلظت اکسیژن خون آن‌ها پایین‌تر از حد طبیعی باشد نیاز به اکسیژن ساز دارند تا این کمبود اکسیژن خون آن‌ها را جبران کند.به طور کلی نمی‌توان دستگاه اکسیژن‌ساز را بدون نسخه‌ی پزشک دریافت کرد. بنابراین، بیمار اول باید به دقت معاینه شود و..
نمایش 1 تا 10 از 10 (1 صفحه)