منو
Your Cart

بیماری ها RSS فید

۲۳ اردیبهشت مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریه
KhalilNasab Morteza 0 2
مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریهشرایط بسیاری مانند تنگی نفس و عدم توانایی در نفس کشیدن می‌تواند منجر به احساس اضطراب در افرادی شود که دچار بیماری‌های مزمن انسدادی ریه (COPD)هستند. هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های سختی از این دست، لازم است به یاد داشته باشید که در این شرایط تنها نیستید و می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. در این مقاله به ارتباط..
۲۲ اردیبهشت پاسخ به برخی سوالات و شایعات در ارتباط با ام.اس
KhalilNasab Morteza 0 8
پاسخ به برخی سوالات و شایعات در ارتباط با ام.اسمالتیپل اسکلروزیس یا ام.اس (MS)، یک بیماری مزمن است که بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد. این بیماری خود ایمنی خصوصا منجر به آسیب به عصب های بینایی اعصاب مغز و نخاع می شود که می تواند موجب بروز علائم گوناگونی در بدن بیمار بشود. بیماری ام.اس اصلا قابل پیش بینی نیست و نمی توان مطمئن بود در هر فرد چگونه ..
۱۲ اردیبهشت همه چیز درباره ی ام.اس (MS)
KhalilNasab Morteza 0 32
همه چیز درباره ی ام.اس (MS)مالتیپل اسکلروزیس یا ام.اس (MS)، یک بیماری خود ایمنی است که به موجب آن به اعصاب مغز و نخاع آسیب وارد می شود. واژه¬ی اسکلروزیس (sclerosis) در واقع به معنی زخم است و به آسیب وارد شده به اعصاب اشاره دارد. مالتیپل نیز به معنای چندین است، زیرا این آسیب می تواند در نقاط متعددی اتفاق بیفتد.حقایقی در رابطه با بیماری MSبیماری MS ب..
۱۱ اردیبهشت اوتیسم چیست؟
KhalilNasab Morteza 0 28
اوتیسم چیست؟اوتیسم یا اتیسم که با نام اختلال طیف اوتیسم (ASD) نیز شناخته می شود، به طور کل نوعی اختلال است که می تواند منجر به چالش های گوناگونی در مهارت های رفتاری، اجتماعی و ارتباطی در آن ها شود. این اختلال در واقع يك اختلال نورولوژيكي است كه خودش را در سال‌هاي اوليه رشد كودك نشان می دهد و در زمینه ی يادگيري چگونگي ارتباط و تعامل اجتماعی با ديگرا..
۱۰ اردیبهشت رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریه
KhalilNasab Morteza 0 22
رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریهغذایی که می خوریم بر تمام قسمت های بدن ما تاثیر می‌گذارد؛ از این رو انتخاب یک رژیم غذایی مناسب تا حد زیادی با سلامتی ما رابطه مستقیم دارد. یک رژیم غذایی مناسب می تواند تبدیل به سوخت برای عضله ها و ماهیچه ها شود، به تنفس بهتر کمک کند و از بروز بسیاری از بیماری‌ها در ما جلوگیری کند. لازم به ذکر..
۴ اردیبهشت علل نیاز به اکسیژن درمانی و مزایای استفاده از آن
KhalilNasab Morteza 0 31
علل نیاز به اکسیژن درمانی و مزایای استفاده از آنبرخی از افراد از دوز های پایین اکسیژن برای بهبود سلامت کلی یا مصارف دیگر استفاده می کنند، با این حال ممکن است شخصی به دلیل انواع بیماری نیازمند استفاده از اکسیژن پزشکی باشد. برای استفاده از اکسیژن با دوز بالا لازم است شخص معاینه شده و پس از انجام انواع آزمایش دستگاه کمک تنفسی مناسب و یا دستگاه اکسیژن ..
۳۰ فروردین کاربرد اکسیژن درمانی
KhalilNasab Morteza 0 47
کاربرد اکسیژن درمانیانسانها عمل تنفس را که یکی از عملکردهای مهم بدن است، بدون فکر کردن و به صورت غیر ارادی انجام میدهند. هنگامی که شما نفس میکشید، کیسه های کوچک هوا (آلوئولهای تنفسی) که در ریه ی شما وجود دارند، اکسیژن را جذب کرده، از این رو هنگام بازدم تنها کربن دی اکسید به بیرون فرستاده میشود. سپس رگ های خونی، اکسیژن را از کیسه های هوا گرفته و آن ..
۲۶ فروردین هنگام حملات تنگی نفس، چه کاری انجام بدهیم
KhalilNasab Morteza 0 42
هنگام حملات تنگی نفس، چه کاری انجام بدهیم؟سختی در نفس کشیدن طیف گستردهای دارد و شدت آن میتواند از یک اختلال کوچک تا یک بیماری بسیار وحشتناک و خطرناک متفاوت باشد. در هر صورت، این مسئله نباید نادیده گرفته شود و در صورت بروز کوچک ترین علائم اخلال در سیستم تنفسی میبایست به دکتر مراجعه کرد. بی توجهی به مشکلات تنفسی در نهایت ممکن است جان افراد را به خطر ..
۲۳ فروردین چگونه اکسیژن درمانی به آسیب مغزی کمک می کند
KhalilNasab Morteza 0 50
چگونه اکسیژن درمانی به آسیب مغزی کمک می کند؟همگی از اهمیت بی چون و چرای اکسیژن برای بدن آگاهیم. مغز انسان تنها 3 درصد از بدنش را تشکیل می دهد، با این حال نزدیک به 20 درصد از اکسیژن موجود در جریان خون را برای عملکرد خود استفاده می کند. مغز انسان فعالیت های بسیاری دارد که برای عملکرد کلی بدن لازم است. از این رو نیاز به مصرف مقدار زیادی اکسیژن دارد. د..
۲۲ فروردین تاثیر اکسیژن درمانی بر ریکاوری از کووید-19
KhalilNasab Morteza 0 56
تاثیر اکسیژن درمانی بر ریکاوری از کووید-19در صورتی که پس از ابتلا به کووید-19 (کرونا)، دچار تنگی نفس میشوید، اکسیژن درمانی میتواند به شما در دورهی ریکاوریتان کمک کند. افرادی که به این ویروس مبتلا شده و درمان میشوند، به خوبی میدانند دورهی ریکاوری (بهبودی) از این بیماری مانند سایر بیماریها نیست. در این مقاله به بررسی مزایای احتمالی اکسیژن درمانی روی ..
۲۱ فروردین نوشیدنی که به کیفیت خواب شما کمک میکنند
KhalilNasab Morteza 0 49
 نوشیدنی که به کیفیت خواب شما کمک میکنندمعمولا نزدیک به10 الی 20 دقیقه زمان میبرد تا بتوانیم به خواب برویم. با این حال در صورتی که این زمان طولانیتر شود، منجر به بروز احساس ناراحتی وکلافگی خواهد شد. برخی از ما هنوز در راستای تلاش برای خوابیدن و خاموش کردن فعالیتهای مغزی، با چشم بسته تعداد گوسفندها را  میشماریم. این در حالی است که میتوان به کمک نوشی..
۲۴ اسفند چگونه اکسیژن درمانی در طول شب می تواند جان شما را نجات بدهد
KhalilNasab Morteza 0 906
چگونه اکسیژن درمانی در طول شب می تواند جان شما را نجات بدهد؟سطح اکسیژن خون در بدن هنگام بیداری معمولا بین 95 تا 99 درصد متغیر است. این مقدار در هنگام خواب به طور طبیعی افت می کند، زیرا تنفس افراد در هنگام خواب به اندازهی زمان بیداری عمیق نیست. با این حال سطح اشباع اکسیژن خون می بایست بالای 90 درصد باشد و اگر این مقدار به زیر 88 درصد برسد، پزشک برای..
نمایش 1 تا 12 از 27 (3 صفحه)