انواع مسافرت با دستگاه اکسیژن ساز

اکسیژن درمانی بدین معنا نیست که فرد دیگر نمی تواند لذت انواع مسافرت را تجربه کند، حتی برای افرادی ک لازم است دائما از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کند. البته مسافرت در این شرایط نیازمند اندکی برنامه ریزی و رعایت نکاتی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود. در ابتدا لازم است در ارتباط با این سفر با پزشک مشورت شود تا شرایط بیمار را بررسی کرده و اجازه ی مسافرت برای او صادر شود. همچنین در صورت نیاز و بسته به مقصد مسافرتی، ممکن است لازم باشد به شخص واکسن های به خصوصی تزریق شود. در برخی از موارد ممکن است لازم باشد نسخه ی پزشک و اجازه ی سفر به خطوط مسافرتی (برای مثال خطوط هوایی یا اتوبوسرانی) نشان داده شود. به طور کل، بهتر است پیش از انجام مسافرت با شرکت های حمل و نقل عمومی، با آن ها تماس گرفته و آن ها را در جریان شرایط خود و استفاده از دستگاه اکسیژن ساز قرار بدهید. می بایست در نظر داشت مسافرت برای بیمارانی که تحت اکسیژن درمانی قرار دارند، کار ساده ای نیست و نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد تا به درستی انجام شده و اختلالی در روند آن ایجاد نشود. داشتن نگرش و انرژی مثبت در این راه به سلامت فیزیکی و ذهنی آن ها کمک کرده و سفر را برایشان به یادماندنی و لذت بخش می کند. علاوه بر این، بیماران تحت اکسیژن درمانی می بایست همیشه اطلاعات فروشنده ی دستگاه اکسیژن ساز خود را در دسترس داشته باشند تا در صورت بروز انواع سوال یا مشکلی در رابطه با دستگاه، بتوانند بلافاصله با آن ها تماس گرفته و مشکلشان را حل کنند. برخی از انواع سفر و شرایط آن ها شامل موارد زیر می شود:
  • سفرهای جادهای

در صورتی که با خودرو سفر می کنید، می توانید دستگاه اکسیژن ساز پرتابل خود را از طریق شارژر فندکی ماشین شارژ کنید که برای آن نیازمند کابل و آداپتور هستید. علاوه بر این می توانید از باتری های یدکی استفاده کنید تا در صورت نیاز بتوانید از ماشین خارج شده و هوایی تازه کنید.

  • سفر با اتوبوس

در صورتی که قصد دارید برای رسیدن به مقصد، از اتوبوس استفاده کنید، لازم است دو روز قبل از انجام سفر با شرکت اتوبوسرانی تماس گرفته و آن ها را در جریان بگذارید تا در صورت نیاز امکانات لازم در اختیار شما قرار داده شود و جایی مناسب برای شما در نظر گرفته شود.
  • سفر دریایی

هنگام مسافرت با خطوط دریایی نیز لازم است آن ها را در جریان شرایط خود قرار بدهیم تا شرایط لازم مهیا شود. همچنی