استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحی

جراحی با بیهوشی عمومی، برای بدن بسیار سنگین است، از این رو لازم است بدن برای طی کردن فرآیند بهبودی پس از جراحی، به خوبی استراحت کند. در هنگام جراحی، متخصص بیهوشی یک لوله را وارد نای می کند تا از راه هوایی بیمار محافظت کند و از انتقال جریان ثابت و مناسب اکسیژن به بیمار اطمینان یابد. حتی پس از جراحی، معمولا در اتاق ریکاوری از اکسیژن درمانی استفاده می کنند، زیرا با استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحی، بدن سریع تر می تواند بافت های آسیب دیده را ترمیم کند. مزایای اکسیژن درمانی پس از جراحی بسیار است که برخی از آن ها عبارتند از:
ترمیم سریع تر زخم ها

بنا بر شواهد، انواع زخم ها در حین اکسیژن درمانی، سریع تر درمان می شوند. این زخم ها می توانند در اثر جراحی ایجاد شده باشند یا حتی قبل از جراحی هم وجود داشته باشند. در کل اکسیژن ساز کمک می کند بیمار سریع تر بهبود یافته و به زندگی عادی اش بازگردد.
کاهش درد

معمولا پس از جراحی، بیمار درد خواهد داشت و پزشک برایش دارو تجویز می کند. علاوه بر مسکن ها، اکسیژن هم به کم شدن درد بیمار کمک می کند. نفس کشیدن به خصوص هنگام دم پس از جراحی می تواند دردناک باشد و ایجاد ناراحتی کند. از این رو، اکسیژن درمانی کمک می کند بیمار راحت تر نفس بکشد و درد کمتری احساس کند.
کاهش خطر عفونت

از آن جایی دستگاه اکسیژن ساز دارای فیلتر است، خطر انواع عفونت پس از جراحی را کاهش می دهد. از آن جایی که پس از عمل جراحی، سیستم ایمنی بدن ضعیف می شود، تنفس هوای فیلتر شده یک مزیت بزرگ است و خطر آن نسبت به هوای محیط به مراتب کمتر است.

بازگشت سریع به ورزش

لازم است پس از جراحی، بیمار در اسرع وقت به انجام فعالیت های بدنی بپردازد. انجام ورزش نه تنها برای سلامت عمومی بدن مفید است، بلکه روند بهبودی را نیز سرعت می بخشد. البته لازم است پس از جراحی قبل از انجام هرگونه فعالیت فیزیکی با پزشک مشورت شود، اما اکسیژن درمانی کمک می کند بیمار سریع تر به روتین ورزشی خود بازگردد. همچنین، استفاده از اکسیژن درمانی قدرت بدنی انسان را هنگام ورزش کردن افزایش می دهد. حتی در برخی از مدل های دستگاه اکسیژن ساز، هنگام افزایش فعالیت، میزان اکسیژن دریافتی فرد افزایش پیدا می کند. علاوه بر این، تحرک و ورزش احتمال تشکیل لخته های خونی را کاهش می دهد که از اصلی ترین نگرانی های رایج پس از عمل های جراحی است.
تسهیل فیزیوتراپی

بسیاری از بیماران پس از جراحی به خصوص جراحی های ارتوپد، به فیزیوتراپی احتیاج پیدا می کنند. با این که فیزیوتراپی برای توان بخشی حیاتی است، انجام آن می تواند سخت و دردناک باشد. استفاده از دستگاه اکسیژن ساز قابل حمل یا پرتابل (Portable) برای بیمار مثل سوخت اضافی است و به او انرژی بیشتری می دهد. این دستگاه تا به روند فیزیوتراپی کمک کرده و اجازه می دهد بیمار انرژی بیشتری در این جلسات مصرف کند. بسیاری از دستگاه های اکسیژن ساز پرتابل، وزن کمی دارند و به راحتی جا به جا می شوند، از این رو می توان در جلسه های فیزیوتراپی آن ها را به همراه داشت.

فارغ از کوچک یا بزرگ بودن عمل جراحی انجام شده، استفاده از انواع دستگاه اکسیژن ساز برای بهبودی (ریکاوری) بیمار سودمند است و روند آن را سرعت می بخشد. سرعت روند بهبودی، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش میزان انرژی در فرد، کاهش درد و دیگر موارد ذکر شده، تنها بخش کوچکی از تاثیرات اکسیژن درمانی اند که به فرد کمک می کنند سریع تر بهبود یافته و به روند عادی زندگی خود بازگردد.


شما می توانید بصورت آنلاین اقدام به خرید اکسیژن ساز نموده و یا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن ۰۲۱.۲۲۸۰۰۱۱۰ و یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۰۰۱۹۱۶۱۴ تماس حاصل فرمایید.

بیشتربدانید: