منو
Your Cart

بلاگ درمانچی RSS فید

۲ اسفند همه چیز درباره ی تست خواب
KhalilNasab Morteza 0 1070
همه چیز درباره ی تست خوابدر صورتی که لازم است بنا بر تجویز پزشک تست خواب یا پولی سومنوگرافی (Polysomnography) انجام دهید، ممکن است بخواهید بدانید این تست چیست و چگونه انجام می شود. تست خواب به پزشکان در تشخیص عارضه های مربوط به خواب کمک بسیاری می کند. این عارضه ها می توانند شامل موارد زیر باشند:آپنه ی خواباختلال حرکت دوره ای اندام ها (PLMD)حمله ی خ..
۲۹ بهمن خواب در دوران پاندمی کرونا
KhalilNasab Morteza 0 799
خواب در دوران پاندمی کروناهمان طور که همه می دانیم، ویروس همه گیر کرونا (کووید-19) دنیا را با بحرانی جدی روبرو کرده است. در سرتاسر دنیا انواع محدودیت ها، قرنطینه ها و اقدامات امنیتی برای جلوگیری از گسترش این ویروس صورت گرفته است. همچنین بسیاری از فعالیت های اقتصادی بالاجبار متوقف شده اند و افراد جامعه از همه چیز می ترسند و از همه دوری می جویند. با ..
۲۴ بهمن چگونه از افرادی که مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) هستند، مراقبت کنیم
KhalilNasab Morteza 0 1134
چگونه از افرادی که مبتلا به بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) هستند، مراقبت کنیم؟مراقبت کردن از بیماران کار سختی است و افرادی که این مسئولیت را قبول می کنند، معمولا افراد از خود گذشته ای هستند که از زندگی خود می گذرند تا مسئولیت عزیزانشان را بر عهده بگیرند. این مقاله سرشار از توصیه هایی برای این افراد است تا بتوانند علاوه بر مراقبت از بیمار، به خود نی..
۲۳ بهمن تاثیر طول نازال کانولا (شلنگ اکسیژن) در اکسیژن درمانی
KhalilNasab Morteza 0 1316
تاثیر طول نازال کانولا (شلنگ اکسیژن) در اکسیژن درمانیبلند بودن نازال کانولا می تواند در عملکرد دستگاه اکسیژن ساز شما تاثیرگذار باشد. بی شک عواملی مانند نوع دستگاه اکسیژن ساز و نوع  تولید جریان هوا در انتخاب اندازه ی شلنگ مناسب اثرگذار و حائز اهمیتند.تاثیر نازال کانولا بر دستگاه های پالسیدر اکسیژن ساز های پالسی، اکسیژن تنها در زمانی تولید می شود که ..
۱۴ بهمن آیا ممکن است در خانه به پالس اکسیمتر احتیاج پیدا کنید
KhalilNasab Morteza 0 2395
آیا ممکن است در خانه به پالس اکسیمتر احتیاج پیدا کنید؟استفاده از پالس اکسیمتر می تواند برای بیماران مبتلا به کووید-19(ویروس کرونا) مفید باشد، اما اینکه استفاده از آن برای همه لازم است یا نه، هنوز مشخص نیست. به جرات می توان گفت ویروس کرونا تمام ابعاد زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار داده است. یکی از این جنبه ها، نحوه ی خرید کردن و حتی اقلامی است که در..
۱۲ بهمن آمفیزم ریوی
KhalilNasab Morteza 0 10193
آمفیزم ریویآمفیزم ریوی نوعی بیماری مزمن انسدادی ریوی است که به تدریج پیشرفت می کند. این بیماری در اثر آسیب رسیدن به آلوئولهای  تنفسی یا کیسه های هوایی ریه ایجاد می شود. آلوئول ها کیسه های هوایی کوچک درون ریه ها هستند که در آن ها معاوضه ی اکسیژن و دی اکسید کربن اتفاق می افتد. در نتیجهی این معاوضه، هوا به دام می افتد، سطح اکسیژن خون کاهش پیدا می کند ..
۴ بهمن استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحی
KhalilNasab Morteza 0 12003
استفاده از اکسیژن ساز پس از جراحیجراحی با بیهوشی عمومی، برای بدن بسیار سنگین است، از این رو لازم است بدن برای طی کردن فرآیند بهبودی پس از جراحی، به خوبی استراحت کند. در هنگام جراحی، متخصص بیهوشی یک لوله را وارد نای می کند تا از راه هوایی بیمار محافظت کند و از انتقال جریان ثابت و مناسب اکسیژن به بیمار اطمینان یابد. حتی پس از جراحی، معمولا در اتاق ری..
۲ بهمن اثرات آلودگی هوا بر بدن ما چیست
KhalilNasab Morteza 0 12345
اثرات آلودگی هوا بر بدن ما چیست؟آلودگی هوا تاثیرات منفی بسیاری بر بدن انسان می گذارد. از این رو لازم است آگاهی افراد نسبت به اثرات آن بیشتر شود تا با استفاده از روش های مناسب کنترل شود. همچنین با گسترش پاندمی کووید-19، می بایست توجه بیشتری به سلامت بدن و سیستم ایمنی آن شود تا در صورت ابتلا قدرت کافی برای مبارز با ویروس داشته باشد، زیرا این بیماری ب..
۱ بهمن آیا آپنه ی خواب در زمستان بیشتر می شود
KhalilNasab Morteza 0 7713
آیا آپنه ی خواب در زمستان بیشتر می شود؟زمستان فیزیولوژی انسان را تا حدی تغییر می دهد. کنار آمدن با این تغییرات چندان آسان نیست، مگر آنکه محل زندگی شما در مناطقی باشد که در طول سال دمای پایینی دارند. با این حال، فارغ از علاقه ی شما به زمستان، دستگاه تنفسی تان تحت تاثیر این آب و هوا قرار می گیرد، به خصوص اگر دچار آپنه ی خواب باشید. به طور خلاصه آپنه ..
۲۷ دی خواب و اهمیت آن
KhalilNasab Morteza 0 6941
خواب و اهمیت آنخواب اهمیت بسیاری در سلامتی، نشاط و عملکرد روزانه ی انسان ها دارد، از این رو لازم است آن را بهتر بشناسیم. شناخت درست خواب، انواع آن و مراحل اتفاق افتادنش به بهبود کیفیت خواب ما کمک می کند. هنگامی که فرد احساس خواب آلودگی می کند، در واقع سیگنال هایی به مغز فرستاده می شود که اعلام می کند بدن احتیاج به استراحت دارد. برای درک بهتر خواب ل..
۲۴ دی چرا خوابیدن مهم است
KhalilNasab Morteza 0 8868
چرا خوابیدن مهم است؟آیا می دانید استراحت کردن تنها کاری نیست که بدن شما هنگام خوابیدنتان انجام می دهد؟ در واقع، بخش بزرگی از فعالیت مفید بدن در زمان خواب اتفاق می افتد!خواب چیست؟خوابیدن کاری است که بدن برای جبران انرژی های از دست رفته ای انجام می دهد که صرف فعالیت های فیزیکی و ذهنی شما در طول روز می شوند. در واقع انتقال دهنده های عصبی هستند که با ف..
۲۲ دی رژیم غذایی مناسب برای بیماران تنفسی
KhalilNasab Morteza 0 8920
رژیم غذایی مناسب برای بیماران تنفسی غذایی که می خوریم علاوه بر دستگاه گوارش، بر دیگر قسمت های بدن نیز تاثیر می گذارد. رژیم غذایی مناسب می تواند تبدیل به سوخت برای عضله ها و ماهیچه هایتان شود، استخوان هایتان را قوی کند و حتی به شما کمک کند تا راحت تر نفس بکشید! برای این که تمام نیاز های بدن برطرف شود، لازم است انواع گوناگون غذا و مواد مغذی به آن برس..
نمایش 1 تا 12 از 36 (3 صفحه)