منو
Your Cart

بلاگ درمانچی RSS فید

۱۳ مهر ونتیلاتور چیست
KhalilNasab Morteza 0 87
ونتیلاتور چیست؟دستگاه ونتیلاتور  که به آن ونتیلاتور مکانیکی هم گفته می‌شود، ماشینی است که وقتی فرد خود قادر به تنفس هوای کافی نیست از آن استفاده می‌شود تا وظیفه‌ی تنفس را بر عهده بگیرد. گاهی به ونتیلاتور، رسپیراتور یا ماشین تنفس هم گفته می‌شود. بیمار به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به استفاده از ونتیلاتور داشته باشد، اما کمبود سطح اکسیژن یا نفس تنگی ..
۱۲ مهر بای پپ چیست
KhalilNasab Morteza 0 86
بای پپ چیست ؟اگر مبتلا به آپنه خواب یا دیگر بیماری‌هایی باشید که با اختلالات تنفسی همراه هستند، ممکن است نام دستگاه بای پپ را از پزشکتان شنیده باشید. کلمه BiPAP یا BPAP و به فارسی بایپپ یا بای پپ مخفف عبارتی است به معنی فشار مجرای هوای مثبت دو سطحی. به طور خلاصه، کار این دستگاه کمک به تنفس بیمار است.در افراد سالم در هنگام دم، دیافراگم، عضله‌ای در س..
۱۱ مهر پالس اکسیمتر چیست
KhalilNasab Morteza 0 36
پالس اکسیمتر چیست؟پالس اکسیمتری روشی غیرتهاجمی برای اندازه‌گیری سطح اکسیژن خون (SpO2) و ضربان قلب بیمار است. به طور خلاصه، پالس اکسیمتری روشی ساده و بدون درد برای این است که ببینیم اکسیژن‌رسانی به نقاط مختلف بدن چگونه است و تپش قلب هر چند وقت یک بار انجام می‌شود. دستگاه‌هایی که این کار را انجام می‌دهند انواع مختلفی دارند و به آن‌ها پالس اکسیمتر گفت..
۱۱ مهر سی پپ چیست
KhalilNasab Morteza 0 28
سی پپ چیست؟سی پپ (CPAP) مخفف عبارتی است به معنی فشار مجرای هوای مثبت پیوسته. دستگاه سی پپ از مقدار کمی فشار هوا استفاده می‌کند تا مجاری تنفسی را باز نگه دارد. اغلب از این دستگاه برای کمک به بیمارانی استفاده می‌شود که در تنفس در هنگام خواب دچار مشکل هستند. به عبارت دقیق‌تر، کاری که دستگاه سی پپ انجام می‌دهد این است که جلوی بسته شدن مجاری تنفسی فرد د..
۱۱ مهر اکسیژن ساز چیست
KhalilNasab Morteza 0 27
اکسیژن ساز چیست؟اکسیژن ساز نوعی دستگاه پزشکی است که کارش اکسیژن‌رسانی به بیماران مبتلا به اختلالات تنفسی است. افرادی که غلظت اکسیژن خون آن‌ها پایین‌تر از حد طبیعی باشد نیاز به اکسیژن ساز دارند تا این کمبود اکسیژن خون آن‌ها را جبران کند.به طور کلی نمی‌توان دستگاه اکسیژن‌ساز را بدون نسخه‌ی پزشک دریافت کرد. بنابراین، بیمار اول باید به دقت معاینه شود و..
۶ خرداد شرایط، دسته بندی و فلوچارت پیشنهادی درمانی بیماران مبتلا به Covid-19
0 83
 دسته بندی ذیل بنا بر مقاله منتشر شده از طرف انجمن توراسیک ایتالیا در ارتباط با نحوه مدیریت مراقبت های تنفسی از بیماران مبتلا به  COVID-19 ارائه گردیده است.سبز: اکسیژن اشباع خون> 94% ، تعداد تنفس < 20 تنفس در دقیقهزرد: اکسیژن اشباع خون< 94% ، تعداد تنفس > 20 تنفس در دقیقه، اکسیژن ۱۰-۱۵ لیتر در دقیقهنارنجی: اکسیژن اشباع خون< 94% ، تعداد تنفس > 20 تن..
۶ خرداد ماندگاری ویروس کرونا در سطوح
0 74
مجله New England درباره میزان ثبات ویروس SAR-COV2 یا عامل بیماری اخیر ناشی از کرونا در تاریخ ۱۱ آپریل مقاله ای به چاپ رساند که خلاصه آن در مورد بقای ویروس در ۵ محیط ویرال به :شرح ذیل استدر هوا به مدت سه ساعت و تدریجا ازمیزان آن کاسته می شود.در سطوح پلاستیکی نسبتا ثابت تا ۷۲ ساعت بقا دارد.در فلزات و اجناس استیل نیز نسبتا ثابت تا ۷۲ ساعت بقا دارد.   ..
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)