منو
Your Cart

بلاگ درمانچی RSS فید

۲۳ تیر توصیه هایی برای زندگی سالم در سال 1400
Morteza 0 372
توصیه هایی برای زندگی سالم در سال 1400سال گذشته تغییرات بزرگی در سبک زندگی ما ایجاد کرد و منجر به بروز نگرانی‌های بسیاری در رابطه با سلامت ما شد. علاوه بر این، با توجه به بحران همه‌گیری کرونا پیروی از یک سبک درست زندگی که مطابق با شرایط جدید دنیا باشد آسان نبود. با این حال امروزه در این رابطه تجربه بیشتری داریم که می‌تواند به ما در انتخاب یک روش در..
۱۹ تیر اکسیژن‌درمانی با جریان زیاد اکسیژن
Morteza 0 754
اکسیژن‌درمانی با جریان زیاد اکسیژنزمانی که یک شخص با سلامت کامل نفس می‌کشد، در واقع تنها 21 درصد از هوایی که وارد ریه‌اش می‌شود، حاوی اکسیژن است. این بدان معناست که اگر شخص به بیماری‌هایی مانند COPD مبتلا باشد، این درصد بسیار پایین‌تر خواهد بود. در برخی مواقع نیاز بیمار ایجاب می‌کند از دستگاه‌های اکسیژن‌ساز با جریان بالا استفاده کند. این شرایط معمو..
۹ تیر اکسیژن ساز، یک دستگاه کمک تنفسی برای بیماران کووید-19
Morteza 0 1520
اکسیژن ساز، یک دستگاه کمک تنفسی برای بیماران کووید-19ظهور بیماری کووید-19 و گسترش آن در سرتاسر جهان نیاز به تجهیزات پزشکی گوناگون به خصوص تجهیزات کمک تنفسی مانند دستگاه اکسیژن‌ساز (O2 Concentrator) را افزایش داد. در این بیماری بسته به سطح اشباع اکسیژن در خون ممکن است علائم تنفسی که بیمار نشان می‌دهد از معمولی تا بسیار شدید باشند. از این رو علاوه بر..
۷ تیر آیا افراد مبتلا به آپنه خواب باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند
Morteza 0 8904
آیا افراد مبتلا به آپنه خواب باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند؟برخلاف مدارک بسیاری که نشان می‌دهد بهتر است بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند، سازمان کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC)، هنوز آن را در لیست بیماری‌های پیش‌زمینه‌ای که شدت کرونا و مرگ در فرد مبتلا را افزایش می‌دهند، قرار نداده است. بسیار..
۵ تیر چه کسانی به اکسیژن درمانی خانگی نیازمندند و انواع آن چیست؟
Morteza 0 7693
چه کسانی به اکسیژن درمانی خانگی نیازمندند و انواع آن چیست؟در صورتی که پس از مراجعه به پزشک، برای شما اکسیژن‌درمانی تجویز شده است، لازم است پس از تحقیق، بررسی و مشاوره دستگاه کمک تنفسی مورد نیاز خود را خریداری کنید. در اکثر مواقع دستگاه کمک تنفسی مورد نیاز، دستگاه اکسیژن‌ساز است، زیرا با توجه به این که منبع اکسیژن آن نامحدود است، گزینه‌ای مقرون به ص..
۲ تیر اکسیژن‌رسانی در خانه
Morteza 0
اکسیژن‌رسانی در خانهدر این مقاله در رابطه با اکسیژن درمانی در خانه صحبت می‌شود. بیماری‌های تنفسی بسیاری هستند که ممکن است منجر به هیپوکسمی در فرد شوند و لازم باشد در روند درمانشان از اکسیژن درمانی استفاده شود. برخی از این بیماری‌ها شامل دیسپلازی ریوی (BPD)، بیماری‌های مزمن ریوی (CLD) می‌شوند. برای انتخاب تجهیزات اکسیژن درمانی که متناسب با بیماری و ..
۳۱ خرداد علل اهمیت خواب شب
Morteza 0 4907
علل اهمیت خواب شبعوامل بسیاری در بدخلقی صبح گاهی موثر هستند. در برخی موارد، این بدخلقی حتی ممکن است تا ساعت‌ها در شما باقی بماند. غالبا کیفیت ضعیف خواب باعث می‌شود فرد در طول روز با عدم هوشیاری دست و پنجه نرم کند که خود منجر به بروز مشکلات گوناگونی می‌شود. احساس خستگی ناشی از خواب بی‌کیفیت نیز عوارض بسیاری دارد که یکی از آن‌ها اثرات منفی آن بر سلام..
۲۹ خرداد آیا ارتباطی میان کووید-19 و پارکینسون وجود دارد؟
Morteza 0 5133
آیا ارتباطی میان کووید-19 و پارکینسون وجود دارد؟از زمان آغاز همه‌گیری کرونا تا به حال، محققان تحقیقات بسیاری انجام داده‌اند تا به اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه اثرگذاری ویروس  SARS-CoV-2 بر مبتلایان ویروس کرونا دست پیدا کنند. تا به حال مشخص شده است، این ویروس علاوه بر دستگاه تنفسی، می‌تواند روی دیگر اعضای بدن مانند قلب، مغز، کلیه و پوست نیز اثر ب..
۲۶ خرداد چه چیزی منجر به تولید مخاط در قفسه سینه می شود و درمان آن چیست؟
Morteza 0 5523
چه چیزی منجر به تولید مخاط در قفسه سینه می شود و درمان آن چیست؟التهاب و تجمع مخاط در قفسه سینه می‌تواند منجر به بروز علائمی مانند خس خس سینه، گلو درد و اختلال در خواب بشود. علاوه بر این، مخاط اضافی باعث می‌شود فرد به طور مداوم سرفه‌های خلط دار انجام بدهد. لازم به ذکر است، وجود مقدار اندکی مخاط در قفسه سینه طبیعی است و در صورتی که این مخاط گاهی مقدا..
۲۴ خرداد مقابله با استرس و اضطراب
Morteza 0 5609
مقابله با استرس و اضطراببسیاری از افراد دچار استرس و اضطراب مزمن هستند که همه‌‌گیری کرونا نیز میزان آن را افزایش داده است. برخی از علائمی که در ما اضطراب ایجاد می‌کنند، شامل بی‌قراری، تنش، تپش قلب، درد قفسه سینه و عصبی بودن می‌شوند. در واقع اضطراب در میان رایج‌ترین بیماری‌های روانی است که در کشور آمریکا سالانه 18 درصد از بزرگسالان به آن دچار می‌شون..
۱۹ خرداد نکاتی درباره اکسیژن درمانی در خانه هنگام ابتلا به کووید-19
Morteza 0 5484
نکاتی درباره اکسیژن درمانی در خانه هنگام ابتلا به کووید-19همه‌گیری کووید-19، شلوغی بیمارستان‌ها و کمبود تجهیزات پزشکی همگی باعث شده‌اند تقاضا برای تجهیزاتی مانند دستگاه‌های کمک تنفسی که شامل دستگاه اکسیژن‌ساز، ونتیلاتور، بای‌پپ و کپسول‌های اکسیژن می‌شوند افزایش پیدا کند. این در حالی است که در موارد ممکن، برای بسیاری از بیماران مبتلا به کووید-19 اکس..
۱۵ خرداد جلوگیری از خشکی دهان هنگام سی پپ درمانی
Morteza 0 2268
جلوگیری از خشکی دهان هنگام سی پپ درمانیسی پپ درمانی که معمولا برای بیماری‌هایی مانند آپنه خواب تجویز می‌شود، روشی است که در آن با اعمال فشار مثبت هوا از بسته شدن راه هوایی فوقانی بیمار جلوگیری می‌شود. استفاده از دستگاه‌های کمک تنفسی مانند سی‌پپ (CPAP) و بای‌پپ (BiPAP) مزایای بسیاری به همراه دارد که کیفیت زندگی بیمار را افزایش داده و در روند درمان ب..
نمایش 1 تا 12 از 93 (8 صفحه)