منو
Your Cart

بلاگ درمانچی RSS فید

۲۳ اردیبهشت مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریه
KhalilNasab Morteza 0 2
مبارزه با اضطراب و بیماری مزمن انسدادی ریهشرایط بسیاری مانند تنگی نفس و عدم توانایی در نفس کشیدن می‌تواند منجر به احساس اضطراب در افرادی شود که دچار بیماری‌های مزمن انسدادی ریه (COPD)هستند. هنگام قرار گرفتن در موقعیت‌های سختی از این دست، لازم است به یاد داشته باشید که در این شرایط تنها نیستید و می‌توانید از دیگران کمک بگیرید. در این مقاله به ارتباط..
۲۲ اردیبهشت پاسخ به برخی سوالات و شایعات در ارتباط با ام.اس
KhalilNasab Morteza 0 8
پاسخ به برخی سوالات و شایعات در ارتباط با ام.اسمالتیپل اسکلروزیس یا ام.اس (MS)، یک بیماری مزمن است که بر سیستم عصبی مرکزی تاثیر می گذارد. این بیماری خود ایمنی خصوصا منجر به آسیب به عصب های بینایی اعصاب مغز و نخاع می شود که می تواند موجب بروز علائم گوناگونی در بدن بیمار بشود. بیماری ام.اس اصلا قابل پیش بینی نیست و نمی توان مطمئن بود در هر فرد چگونه ..
۲۱ اردیبهشت خوابیدن با دستگاه اکسیژن ساز جریان ثابت
KhalilNasab Morteza 0 10
خوابیدن با دستگاه اکسیژن ساز جریان ثابتدر صورتی که خواب شما در طول شب، کیفیت بالایی داشته باشد، علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روحی شما نیز بهبود می یابد. به طور کل خواب کافی توانایی های ذهنی مانند تمرکز، حافظه، قدرت تفکر، توانایی حل مشکلات و قدرت تصمیم گیری را زیاد کرده و منجر به کاهش استرس و اضطراب می شود. برخی از افراد می بایست در هنگام خواب از دستگ..
۲۰ اردیبهشت انواع مسافرت با دستگاه اکسیژن ساز
KhalilNasab Morteza 0 13
انواع مسافرت با دستگاه اکسیژن سازاکسیژن درمانی بدین معنا نیست که فرد دیگر نمی تواند لذت انواع مسافرت را تجربه کند، حتی برای افرادی ک لازم است دائما از دستگاه اکسیژن ساز استفاده کند. البته مسافرت در این شرایط نیازمند اندکی برنامه ریزی و رعایت نکاتی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود. در ابتدا لازم است در ارتباط با این سفر با پزشک مشورت شود تا ..
۱۹ اردیبهشت مقایسه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز پرتابل با جریان ثابت
KhalilNasab Morteza 0 13
مقایسه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز پرتابل با جریان ثابتدر صورتی که به دنبال خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز پرتابل با جریان ثابت هستید، لازم است اطلاعات کامل درباره این دستگاه را داشته باشید تا بتوانید مناسب‌ترین دستگاه را مطابق با نیازتان خریداری کنید؛ از این رو، در این مقاله به بررسی انواع دستگاه‌های اکسیژن‌ساز پرتابل با جریان ثابت پرداخته می‌شود. بسیاری از ..
۱۸ اردیبهشت مزایای بای پپ درمانی
KhalilNasab Morteza 0 13
مزایای بای پپ درمانیکیفیت خواب پایین یکی از مشکلات رایج در بسیاری از کشورهاست. برای مثال در استرالیا از هر سه نفر، یک نفر با مشکلات خواب دست و پنجه نرم میکند که معمولا دلیل اصلی آن، آپنهی خواب است. این بیماری یک اختلال خواب خطرناک است که به موجب آن تنفس فرد، در طول خواب قطع میشود. با این حال، خوشبختانه این بیماری را میتوان به کمک سی پپ درمانی یا با..
۱۳ اردیبهشت مقاله ای کوتاه درباره ی بای پپ
KhalilNasab Morteza 0 22
مقاله ای کوتاه درباره ی بای پپ اگر شما دچار بیماری های مانند آپنه ی خواب یا COPD باشید، حتما نام دستگاه های کمک تنفسی بای پپ (BiPAP) و سی پپ (CPAP) را شنیده اید. از این دستگاه ها به طور گسترده برای کمک به درمان انواع بیماری، اختلالات خواب و بیماری های ریوی استفاده می شود، با این حال دستگاه بای پپ در شرایطی می تواند بسیار قوی تر از سی پپ عمل کند. با..
۱۲ اردیبهشت همه چیز درباره ی ام.اس (MS)
KhalilNasab Morteza 0 32
همه چیز درباره ی ام.اس (MS)مالتیپل اسکلروزیس یا ام.اس (MS)، یک بیماری خود ایمنی است که به موجب آن به اعصاب مغز و نخاع آسیب وارد می شود. واژه¬ی اسکلروزیس (sclerosis) در واقع به معنی زخم است و به آسیب وارد شده به اعصاب اشاره دارد. مالتیپل نیز به معنای چندین است، زیرا این آسیب می تواند در نقاط متعددی اتفاق بیفتد.حقایقی در رابطه با بیماری MSبیماری MS ب..
۱۱ اردیبهشت اوتیسم چیست؟
KhalilNasab Morteza 0 28
اوتیسم چیست؟اوتیسم یا اتیسم که با نام اختلال طیف اوتیسم (ASD) نیز شناخته می شود، به طور کل نوعی اختلال است که می تواند منجر به چالش های گوناگونی در مهارت های رفتاری، اجتماعی و ارتباطی در آن ها شود. این اختلال در واقع يك اختلال نورولوژيكي است كه خودش را در سال‌هاي اوليه رشد كودك نشان می دهد و در زمینه ی يادگيري چگونگي ارتباط و تعامل اجتماعی با ديگرا..
۱۰ اردیبهشت رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریه
KhalilNasab Morteza 0 23
رژیم غذایی مناسب برای افراد دارای بیماری مزمن انسدادی ریهغذایی که می خوریم بر تمام قسمت های بدن ما تاثیر می‌گذارد؛ از این رو انتخاب یک رژیم غذایی مناسب تا حد زیادی با سلامتی ما رابطه مستقیم دارد. یک رژیم غذایی مناسب می تواند تبدیل به سوخت برای عضله ها و ماهیچه ها شود، به تنفس بهتر کمک کند و از بروز بسیاری از بیماری‌ها در ما جلوگیری کند. لازم به ذکر..
۸ اردیبهشت نگهداری از اکسیژن ساز پرتابل
KhalilNasab Morteza 0 31
نگه داری از اکسیژن ساز پرتابلتصور این مسئله که استفاده از دستگاه اکسیژن پرتابل علاوه بر کمک به سیستم تنفسی به ما اجازه می دهد به فعالیت های بیرون از خانه نیز بپردازیم، بسیار آرامش بخش است. این دستگاه به خصوص برای بیماران ریوی بسیار کاربردی است و بنا بر شواهد می تواند علاوه بر بهبود روند بیماری، به بالا بردن کیفیت خواب، حالات روحی و کیفیت زندگی نیز ..
۷ اردیبهشت نکاتی برای بیماران ریوی در دوران کووید-19
KhalilNasab Morteza 0 29
نکاتی برای بیماران ریوی در دوران کووید-19همه گیری کووید-19 منجر به ایجاد احساس اضطراب و استرس در بسیاری از افراد در سرتاسر جهان شده است. این ویروس برای افرادی که پیشینه بیماری یا سیستم ایمنی ضعیف دارند، تهدید جدی تری است. لازم به ذکر است، داشتن بیماری های ریوی، احتمال ابتلا به کووید-19 را افزایش نمی دهد؛ اما در صورت ابتلای این بیماران به ویروس کرون..
نمایش 1 تا 12 از 73 (7 صفحه)